USA wzywają świat do odesłania kubańskich lekarzy

Opublikowano: 30.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1029

Przedstawiciel dyplomatyczny amerykańskiej plutokracji Mike Pompeo skrytykował przedwczoraj Republikę Południowej Afryki i Katar za „akceptację” kubańskich lekarzy, wezwanych do pomocy w walce z epidemią covid-19. Ciekawostka: sekretarz stanu ponownie użył b. rzadkiego w jego słowniku słowa „wyzysk”, które stosuje tylko i wyłącznie w stosunku do władz kubańskich, które miałyby niesprawiedliwie wykorzystywać lekarzy dla zasilenia budżetu kraju.

Imperium jest bardzo niezadowolone. Zdaniem Pompeo te kraje świata, które w czasie epidemii wezwały na pomoc kubańskich lekarzy, powinny ich natychmiast odesłać na ojczystą wyspę, gdyż „reżim z Hawany wykorzystuje pandemię COVID-19, by wyzyskiwać lekarzy”. Pochwalił rządy amerykańskich satelitów Brazylię, Ekwador i Boliwię, które „nie zamknęły oczu” na to „nadużycie” i wezwał wszystkie kraje naszej planety, by postępowały jak one, zgodnie z wytycznymi rządu amerykańskiego.

Zganił szczególnie RPA i Katar, które w poniedziałek dołączyły do kilkunastu krajów świata, które zwróciły się o pomoc do Kuby w związku z pojawieniem się tam covid-19. Wbrew linii politycznej Waszyngtonu postąpiły nawet niektóre kraje europejskie należące do NATO, jak Włochy i Francja (ta jednak jedynie na swych terytoriach zachodniej półkuli, a nie na naszym kontynencie), co coraz bardziej irytuje imperialną administrację, od 60 lat silnie zaangażowaną w gospodarcze i polityczne zniszczenie Kuby.

Pompeo starał się być bardzo ostry: oskarżył nawet Kubę o „handel ludźmi”, co jego zdaniem powinno skłonić kraje, które przyjęły kubański personel medyczny do działania „zgodnego z moralnością” taką, jak on ją pojmuje. Kuba od dziesiątek lat wysyła swoich lekarzy na pomoc, głównie ubogim krajom. W Ameryce Łacińskiej akcja medyczna jest nierzadko połączona z walką z analfabetyzmem, w której biorą udział kubańscy nauczyciele.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Strangersama 30.04.2020 23:42

    Żałosne. Nie wiem co gorsze – pogróżki USA w stosunku do krajów, które chcą kupować ropę z Iranu lub Wenezueli czy to? Nie zdziwię się jeśli z obecnych zaleceń odesłania kubańskich lekarzy przejdą do nakładania sankcji jeśli się tego nie zrobi.
    Oni wymachują szabelką a prawie cały świat da się zastraszyć…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.