USA wyślą do Japonii kolejne niszczyciele

Opublikowano: 07.04.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 295

Sekretarz Obrony USA Chuck Hagel, który znajduje się obecnie w Tokio oświadczył, że Stany Zjednoczone wyślą do Japonii dwa dodatkowe niszczyciele, wyposażone w systemy antyrakietowe “Aegis”. Decyzja ta została podjęta ze względu na rosnące zagrożenie ze strony Korei Północnej.

Hagel określił działania Korei Północnej jako prowokujące i destabilizujące oraz niezgodne z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ. Mowa tu oczywiście między innymi o wystrzelonych niedawno rakietach, które spadły na wody terytorialne Korei Południowej. W Japonii znajduje się obecnie pięć amerykańskich niszczycieli, natomiast w ciągu trzech najbliższych lat pojawią się tam dwa kolejne okręty.

“Ruch ten, który ma znacząco wzmocnić naszą obecność marynarki wojennej, jest kolejnym działaniem, wzmacniającym nasz sojusz i zwiększającym odstraszanie przeciwko agresji ze strony Korei Północnej” – powiedział Chuck Hagel.

Phenian prowadzi ćwiczenia wojskowe a w ostatnim czasie wystrzelił w sumie kilkadziesiąt rakiet, które spadły do Morza Żółtego. Według władz Korei Północnej, jest to odpowiedź na trwające obecnie manewry wojskowe Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Obie strony wzajemnie oskarżają się o prowadzenie prowokujących działań.

Autor: Dominik
Na podstawie: RT.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. W.W. 07.04.2014 17:41

    Czyli jak USA prowadzi manewry to w imię pokoju i demokracji, a jak Korea Północna albo Rosja, to prowokacja i przygotowanie do inwazji.
    Problem w tym, że to USA przez ostatnich kilkadziesiąt lat jest agresorem we wszystkich wojnach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.