USA wprowadziły „paszporty szczepień”

Opublikowano: 28.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1915

Władze stanu Nowy Jork jako pierwsze w Stanach Zjednoczonych wydały cyfrowy „certyfikat”, który posłuży do oficjalnego potwierdzenia, że ​​dana osoba została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi lub uzyskała negatywny wynik testu na obecność COVID.

„Uruchamiamy Excelsior Pass, bezpłatną platformę dla firm i osób prywatnych, która umożliwia łatwy dostęp do wiarygodnych dowodów szczepień lub niedawno otrzymanego negatywnego wyniku testu na koronawirusa” – poinformował gubernator Andrew Cuomo na „Twitterze”.

Jak podaje strona państwowego resortu zdrowia, aby uzyskać dostęp do „certyfikatu” w postaci kodu QR, należy pobrać specjalną aplikację z Apple App Store lub Google Play Store. Można także wydrukować kod ze specjalnej strony i zabrać go ze sobą. Zakłada się, że firmy i platformy będą skanować kod i weryfikować autentyczność „certyfikatu”.

Udział w programie Excelsior Pass jest dobrowolny. Mieszkańcy stanu nadal będą mogli potwierdzić szczepienie lub negatywny wynik testu na koronawirusa w inny sposób – korzystając z innych aplikacji na telefon i dokumentów.

Według najnowszych danych ponad 45 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych zostało już w pełni zaszczepionych. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 30 milionów, zmarło ponad 548 tysięcy osób. W przypadku obu wskaźników kraj zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 28.03.2021 11:53

    “Według najnowszych danych ponad 45 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych zostało już w pełni zaszczepionych”

    O ile to prawdziwe dane to niszczenie odporności i depopulacja zatacza co raz większe kręgi..

  2. kufel10 29.03.2021 18:10

    A we francyi podobno zaszczepili 500 osób dopiero. U nas ludzie na poziomie klientów bjerdonek też się podobno lawinowo szczepią, ale to głównie ci niskowyedukowani.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.