„Ustawa propagandowa” ograniczy wolność prasy

Opublikowano: 20.08.2017 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

W dniu 23 grudnia 2016 roku prezydent Obama podpisał ustawę o obronie narodowej (National Defense Authorization Act, w skrócie NDAA), która zatwierdziła wydatki wojskowe w roku 2017 w wysokości 611 miliardów dolarów. Pomijając coroczny wzrost i ogrom ogólnej sumy, w NDAA tkwi głęboko ukryta autoryzacja „ustawy o przeciwdziałaniu propagandzie zagranicznej i dezinformacji z roku 2016”.

Senator Rob Portman uzasadnia istnienie tej ukrytej ustawy tym, że „obecnie nie istnieje żadna amerykańska agencja rządowa ani wydział odpowiedzialny za strategię rozwoju, integrację i synchronizację całej administracji rządowej mającą na celu przeciwstawianie się zagranicznej propagandzie i dezinformacji”. Innymi słowy, NDAA tworzy w ten sposób postzimnowojenne ministerstwo informacji.

Przed uchwaleniem tej ukrytej ustawy ZeroHedge.com opisał ją jako „ustawę, która jeszcze bardziej ograniczy wolność prasy w Stanach Zjednoczonych i przygotowuje grunt pod przyszłe polowania na czarownice oraz zamykanie przez rząd stron internetowych wyłącznie na podstawie oskarżenia, że dany środek masowego przekazu lub strona jest źródłem „dezinformacji i propagandy”.

W tym samym czasie przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas wystąpili przeciwko tak zwanym fałszywym wiadomościom. W oddzielnych wywiadach prasowych omówili plany stworzenia przepisów zabraniających platformom, takim jak Facebook, szerzenia i prezentowania jako prawdziwych wiadomości, które uważają za sfabrykowane. Schulz stwierdził, że do przeciwstawienia się zagrożeniom demokracji, do których dochodzi, gdy zagraniczne interesy szerzą fałszywe wirusowe historie, konieczne są „nie tylko krajowe, ale także europejskie” rozwiązania.

Facebook i Google zgodnie oświadczyły, że „fałszywe wiadomości” będą usuwane przez „kontrolerów faktów”.

Jest oczywiste, że elita polityczna chce się rozprawić z tym, co uważa za fałszywe wiadomości, czyli z prawie wszystkim, z czym się nie zgadza lub co nie pasuje do jej własnego światopoglądu i pożądanych przez nią efektów.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: TruePublica.org.uk
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.