USA to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa świata

Opublikowano: 12.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1826

Stany Zjednoczone cały czas fabrykują oskarżenia przeciwko innym państwom, żeby rozpętywać wojnę na całym świecie, dlatego stały się największym zagrożeniem dla globalnego pokoju i bezpieczeństwa – powiedziała na środowym briefingu rzeczniczka prasowa Ministerstwa Spraw Zagraniczych Chin Hua Chunying komentując artykuł na temat konfliktu wojskowego w Afganistanie.

W tym tygodniu gazeta „Washington Post” opublikowała utajnione wcześniej dokumenty i wywiady z urzędnikami USA, które w ocenie gazety są dowodem na to, że amerykański rząd ukrywał prawdę o konflikcie zbrojnym w Afganistanie.

Jak twierdzi periodyk, dokumenty są również sprzeczne z oficjalnymi, publicznymi oświadczeniami prezydentów, dowódców wojskowych i dyplomatów USA, którzy z roku na rok zapewniali Amerykanów, że osiągnęli postęp w Afganistanie i że opłacało się angażować w tę wojnę. „Ten artykuł jest policzkiem dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych, tak zwanych obrońców praw człowieka, i jest to tylko wierzchołek góry lodowej” – podkreśliła rzecznik prasowa MSZ Chin.

Jak przypomniała, USA rozpoczęły naloty na Irak na postawie rzekomej obecności w kraju broni masowego rażenia, co doprowadziło do ogromnej liczby ofiar i masowej migracji lokalnej ludności, później przyznały jednak, że była to fałszywa informacja, a dowody na posiadanie przez Irak broni okazały się zwykłym proszkiem do prania.

Naloty Stanów Zjednoczonych w Syrii również doprowadziły do wielu ofiar i masowej migracji, a dowody na rzekome ataki chemiczne w Syrii były w rzeczywistości „ustawionymi” nagraniami, sfabrykowanymi przez Białe Hełmy – dodała.

„To, że USA do tej pory nie wyciągnęły wniosków z tych lekcji, to naprawdę żałosny widok, Ameryka cały czas fabrykuje zarzuty, żeby rozpętywać wojny na całym świecie, przeprowadzając ataki, zabijając i doprowadzając do tragedii. Takie Stany Zjednoczone są największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, a także (państwem – red.), które w największym stopniu łamie prawa człowieka” – zaznaczyła rzeczniczka prasowa Ministerstwa Spraw Zagraniczych Chin Hua Chunying.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Maczeti 12.12.2019 12:38

  Święte słowa. Ta Pani ma rację!!!

 2. Dawid 12.12.2019 12:39

  Też właśnie miałem napisać, że “Święta słowa” tylko do tego miałem jeszcze dodać – i co z tego.

 3. Fenix 12.12.2019 13:12

  Prawda w oczy kole . Co z tym zrobimy ludzie ? Pomysły na działania pokojowe ? Ludzie przeciwnicy wojny ogłaszamy światu ,neutralność kraju!

 4. agama 12.12.2019 13:25
 5. Piron 12.12.2019 15:44

  “Przyganiał kocioł garnkowi…”, kto jak kto, ale Chińczyk ma ku temu możliwości aby to wszystko zmienić, jakby się dogadał z Ruskim i Hindusem to świat wyglądał by zupełnie inaczej. Hipokryzja i tyle 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.