USA szykują sankcje dla Wenezueli

Opublikowano: 23.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 540

Jako że wenezuelskiej opozycji w dalszym ciągu nie udało się siłowo przejąć władzy, jej protektorzy z USA szykują wsparcie.

Sankcje, o których poinformowała Agencja Reutera, cytując anonimowego wysokiego urzędnika z Białego Domu, dotyczyć będą transakcji z wenezuelskim państwowym koncernem naftowym PDVSA. Po ich wprowadzeniu żadna amerykańska firma nie będzie mogła zawierać rozliczanych w dolarach transakcji z firmą, a konta w amerykańskich bankach zostaną faktycznie zamrożone. Efektem może być całkowity zakaz importu wenezuelskiej ropy naftowej do USA.

Podobne sankcje pozwoliły swojego czasu mocno uderzyć w gospodarkę irańską, redukując eksport tamtejszej ropy o połowę. Gdyby zakaz został wprowadzony, amerykańskie podmioty musiałyby znaleźć nowego dostawcę 780 tys. baryłek dziennie. Wenezuelska ropa płynie m.in. do Chevron Corp, PBF Energy czy Phillipsa 66. Problem, z jakim zetknęliby się amerykańscy odbiorcy surowca byłby jednak całkowicie nieporównywalny z tym, przed jakim stanie rząd w Caracas.

Niejako „na deser” USA rozważają również dodanie kolejnej grupy wenezuelskich urzędników do listy osób objętych sankcjami.

Do dialogu między rządem a opozycją w Wenezueli wezwały przedwczoraj kraje zrzeszone we Wspólnym Rynku Południa (Mercosur). Problem w tym, że żaden dialog nie jest już na dzień dzisiejszy praktycznie możliwy.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.