USA są zaniepokojone wolnością mediów w Polsce

Opublikowano: 14.12.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 419

Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie decyzją polskich władz o ukaraniu prywatnej stacji telewizyjnej za relacje z demonstracji przy budynku parlamentu w grudniu 2016 roku i dopatrują się w tej decyzji naruszenia wolności mediów, powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.

„Ta decyzja wygląda na podważenie wolności mediów w Polsce, naszego bliskiego sojusznika i zwolennika demokracji” — czytamy w oświadczeniu resortu.

Nauert wyraziła pewność co do „zdolności polskiej demokracji do zapewnienia właściwej pracy i szacunku dla demokratycznych instytucji”.

We wtorek polskie media poinformowały, że Państwowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła nałożyć na TVN karę w wysokości około 352 tysięcy euro za „relacjonowanie wydarzeń wokół polskiego parlamentu (Sejmu) w dniach 16-18 grudnia 2016”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 14.12.2017 18:35

    No ale skoro Amerykanie zainstalują SWÓJ system rakietowy na terytorium Polski, za który ZAPŁACI POLSKA grube miliardy – skoro tak, to raczej rząd polski nie będzie chyba zbyt wiele się ciskał w sprawie antypolskiego serwisu należącego do trzęsącego światem amerykańskiego żydostwa!!!

  2. karmazynowy_szpadel 14.12.2017 19:04

    uuuu, bo jeszcze nas zdemokratyzują 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.