USA przygotowują w Boliwii zamach stanu

Opublikowano: 28.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 260

Portal „Hoy Bolivia” informuje, że prezydent Boliwii Evo Morales powiedział, iż siły opozycyjne przygotowują zamach stanu w tym kraju.

„Ostrzegamy (…) wszystkich mieszkańców Boliwii i różne sektory społeczne, które przygotowują się do przeprowadzenia zamachu stanu w nadchodzącym tygodniu, że zostaliśmy już poinformowani” – powiedział Morales. Wezwał również ludność wiejską do obrony wyników wyborów prezydenckich.

Według boliwijskiego sądu wyborczego obecny prezydent Evo Morales wygrał pierwszą rundę. Jego główny rywal, Carlos Mesa, nie uznał wyników. Prezes sądu Maria Eugenia Choke powiedziała, że Organizacja Państw Amerykańskich i Unia Europejska mogą zweryfikować wyniki liczenia głosów w wyborach prezydenckich w Boliwii, władze są na to otwarte.

Podczas liczenia głosów w wielu miastach w Boliwii rozpoczęły się demonstracje, które przerodziły się w zamieszki. Protestujący podpalili regionalne oddziały sądu wyborczego. Kilka osób zostało rannych.

Morales nazwał masowe protesty w tym kraju próbą zamachu stanu przeprowadzoną przez siły prawicowe niezadowolone z jego ponownego wyboru.

Na podstawie: HoyBolivia.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o