USA przerzucają sprzęt wojskowy do Europy Wschodniej

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 559

USA rozpoczynają przerzut wojsk z Belgii do Europy Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve, donosi portal “Defense News”, powołując się na przedstawiciela amerykańskich sił zbrojnych w Europie.

Jak zaznaczono, przerzut jest traktowany jako ćwiczenia na pełną skalę, których celem jest przećwiczenie ruchów wojsk po terytorium Europy na wypadek ewentualnego konfliktu zbrojnego na kontynencie.

W sumie zostanie przetransportowane około 3300 pracowników i 650 sztuk sprzętu wojskowego, w tym 87 czołgów M-1 Abrams i 18 samobieżnych haubic M-109 Paladin. Cały sprzęt zostanie wysłany do krajów nadbałtyckich, a także do Polski, Rumunii, Bułgarii i Węgier.

Poinformowano, że niektóre oddziały mogą być przerzucone koleją i autostradami, a także transportem wodnym, który nie był wcześniej wykorzystywany w tym celu.

Później ta grupa wojsk weźmie udział w dużych manewrach wojskowych Sabre Strike, które odbędą się w dniach od 3 do 15 czerwca w Polsce i krajach bałtyckich i w których weźmie udział 18 tysięcy żołnierzy z krajów NATO.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 25.05.2018 22:51

    Układ z Rosją stanowi, że NATO nie może mieć baz wojskowych na terenie byłego Układu Warszawskiego więc tylko przejeżdżają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.