USA przekazano materiały kompromitujące Poroszenkę

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 621

Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Aleksander Oniszczenko oświadczył, że przekazał przedstawicielom Stanów Zjednoczonych dokumenty potwierdzające korupcję prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki, pisze portal „Strana”. Według słów Oniszczenko nagrywał on rozmowy z Poroszenką na dyktafon ukryty w zegarku.

Deputowany podkreślił, że przedstawiciele administracji prezydenta „bardzo ściśle współpracowali z rynkiem medialnym”, aby zminimalizować skutki publikacji. „Gdzieś działali za pomocą pieniędzy, gdzie indziej za pomocą próśb i przez pośredników. Najciekawsze informacje trzymam na później” – powiedział Oniszczenko.

Według danych portalu, w ciągu ostatnich lat Oniszczenko był jednym z kluczowych pośredników pomiędzy prezydentem a salą parlamentarną, „dokupując” w Radzie brakujące głosy w celu przepchnięcia potrzebnych Poroszence decyzji. „Ogólnie rzecz biorąc w Radzie sprzedaje swoje głosy około 70 deputowanych. W ważnych głosowaniach ich głosy kosztują od 20 do 100 dolarów w zależności od samego deputowanego” – wyjaśnił Oniszczenko.

Według Oniszczenko, pieniądze zwykle przekazywano szefowi frakcji, który dzielił je według własnego uznania. „Z deputowanymi indywidualnymi trzeba było się spotykać i porozumiewać oddzielnie” – dodał.

Samego Oniszczenkę na Ukrainie oskarża się o defraudację majątku państwa w wyjątkowo dużym rozmiarze w ramach tzw. „sprawy gazowej”. Rada Najwyższa już zgodziła się na jego areszt i zatrzymanie, jednak Oniszczenko zdążył uciec z państwa w przededniu głosowania w parlamencie. Ukraina zwróciła się do Interpolu z prośbą o rozesłanie za zbiegłym posłem listu gończego.

Ponadto, SBU rozpoczęła przeciwko Oniszczenko sprawę o zdradę państwową, podejrzewany jest on o przygotowywanie destabilizacji na Ukrainie. SBU poinformowała również, że Oniszczenko jakoby otrzymał rosyjski paszport i szykuje „atak informacyjny na Ukrainę”.

Zdjęcie: Global Panorama (CC BY-SA 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 04.12.2016 11:28

  A nasi włatcy( pisząc “much” obraził bym muchy…) ładuja nasza kase w to bagno….

 2. robi1906 04.12.2016 13:03

  A u nas inaczej?,
  kiedy od tego żyda Kaczyńskiego przyszli przekupować panią Beger żeby zdradziła Leppera,
  to co proponowano?.

  Przypomnę jak pózniej z niej zrobiono idiotkę, z tej prostej kobiety która powiedziała to co miała na myśli,
  cała neoliberalna Polska z niej rżała, a kiedy w tym samym czasie zrobiono zdjęcie żyda-KOR-owca, w sukience jak wciągał “krechę “,
  to co powiedziały te same neoliberalne “środowiska”,
  łajdacy Go oszukali i przebrali w sukienkę, oszusty jedne,
  a wciąganie “krechy”?,nic to,
  sorry,taki mamy klimat.

  Ale i tak nic nie poradzą, rewolucja się zbliża, z każdą zabraną kamienicą i z każdym zaszabrowanym kawałkiem ziemii, tak jak temu,
  jaśnie “tfu” wielmożnemu hrabiemu Grocholskiemu.

  Adam Biernacki, masz jakies wąty do mnie?,
  to wal to otwarcie a nie pomawiaj i obmawiaj za plecami.

 3. BrutulloF1 04.12.2016 22:08

  Wykorzystają je kiedy Porosz przestanie być przydatny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.