USA przekazano materiały kompromitujące Poroszenkę

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Aleksander Oniszczenko oświadczył, że przekazał przedstawicielom Stanów Zjednoczonych dokumenty potwierdzające korupcję prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki, pisze portal „Strana”. Według słów Oniszczenko nagrywał on rozmowy z Poroszenką na dyktafon ukryty w zegarku.

Deputowany podkreślił, że przedstawiciele administracji prezydenta „bardzo ściśle współpracowali z rynkiem medialnym”, aby zminimalizować skutki publikacji. „Gdzieś działali za pomocą pieniędzy, gdzie indziej za pomocą próśb i przez pośredników. Najciekawsze informacje trzymam na później” – powiedział Oniszczenko.

Według danych portalu, w ciągu ostatnich lat Oniszczenko był jednym z kluczowych pośredników pomiędzy prezydentem a salą parlamentarną, „dokupując” w Radzie brakujące głosy w celu przepchnięcia potrzebnych Poroszence decyzji. „Ogólnie rzecz biorąc w Radzie sprzedaje swoje głosy około 70 deputowanych. W ważnych głosowaniach ich głosy kosztują od 20 do 100 dolarów w zależności od samego deputowanego” – wyjaśnił Oniszczenko.

Według Oniszczenko, pieniądze zwykle przekazywano szefowi frakcji, który dzielił je według własnego uznania. „Z deputowanymi indywidualnymi trzeba było się spotykać i porozumiewać oddzielnie” – dodał.

Samego Oniszczenkę na Ukrainie oskarża się o defraudację majątku państwa w wyjątkowo dużym rozmiarze w ramach tzw. „sprawy gazowej”. Rada Najwyższa już zgodziła się na jego areszt i zatrzymanie, jednak Oniszczenko zdążył uciec z państwa w przededniu głosowania w parlamencie. Ukraina zwróciła się do Interpolu z prośbą o rozesłanie za zbiegłym posłem listu gończego.

Ponadto, SBU rozpoczęła przeciwko Oniszczenko sprawę o zdradę państwową, podejrzewany jest on o przygotowywanie destabilizacji na Ukrainie. SBU poinformowała również, że Oniszczenko jakoby otrzymał rosyjski paszport i szykuje „atak informacyjny na Ukrainę”.

Zdjęcie: Global Panorama (CC BY-SA 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

A nasi włatcy( pisząc “much” obraził bym muchy…) ładuja nasza kase w to bagno….

robi1906
Użytkownik

A u nas inaczej?,
kiedy od tego żyda Kaczyńskiego przyszli przekupować panią Beger żeby zdradziła Leppera,
to co proponowano?.

Przypomnę jak pózniej z niej zrobiono idiotkę, z tej prostej kobiety która powiedziała to co miała na myśli,
cała neoliberalna Polska z niej rżała, a kiedy w tym samym czasie zrobiono zdjęcie żyda-KOR-owca, w sukience jak wciągał “krechę “,
to co powiedziały te same neoliberalne “środowiska”,
łajdacy Go oszukali i przebrali w sukienkę, oszusty jedne,
a wciąganie “krechy”?,nic to,
sorry,taki mamy klimat.

Ale i tak nic nie poradzą, rewolucja się zbliża, z każdą zabraną kamienicą i z każdym zaszabrowanym kawałkiem ziemii, tak jak temu,
jaśnie “tfu” wielmożnemu hrabiemu Grocholskiemu.

Adam Biernacki, masz jakies wąty do mnie?,
to wal to otwarcie a nie pomawiaj i obmawiaj za plecami.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Wykorzystają je kiedy Porosz przestanie być przydatny.