USA przekażą Ukrainie pomoc o wartości 33 mld USD

Opublikowano: 29.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 960

O zwiększenie wsparcia zwrócił się do Kongresu USA prezydent Joe Biden

Zgodnie z wnioskiem skierowanym przez amerykańskiego prezydenta, ponad 20 mld dolarów ma zostać przeznaczonych na sfinansowanie dostaw uzbrojenia, 8,5 mld na pomoc gospodarczą, a 3 mld $ na pomoc humanitarną. Ponadto, USA mają szukać kolejnych możliwości dla konfiskaty majątków rosyjskich oligarchów i przekazania tak uzyskanych środków Ukrainie.

Nowy wniosek obejmuje sumy środków, które mają trafić na Ukrainę do końca września, gdy kończy się rok budżetowy w USA. Jak dotąd, Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie pomoc wojskową o wartości ponad 3 mld dolarów.

Aktualnie, w ramach pomocy wojskowej z USA, trwają dostawy haubic M777 o kalibrze 155mm, dronów typu Switchblade, kolejnych wyrzutni pocisków Javelin i Stinger. Jak na razie nie wiadomo, co znajdzie się w kolejnym pakiecie pomocy wojskowej z USA.

Dostawy ciężkiego sprzętu dla Ukrainy poparł także niemiecki parlament, głosami 583 deputowanych „za” i 100 „przeciw”.

Na podstawie: Pravda.com.ua, Mil.in.ua
Źródło: PolUkr.net

12

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Swami Saishiva 30.04.2022 08:38

    To wydarzenie to bardzo poważna sprawa. USA liczy na niekończący się konflikt jak w Afganistanie by ekonomicznie i militarnie wykrwawić Rosję. Jednak po ostrzeżeniach Rosji widzę, że Rosja zna te gierki i na to nie pozwoli. Oznacza to zapowiadane użycie środków o jakich mówią – atomowych. Więc USA eskaluje konflikt (naszym kosztem), a Rosja musi to powstrzymać. Nie odoba mi się to, ale Rosja nie zrezygnuje – na to wygląda. Podejrzewam małe taktyczne atomówki na zachodnią Ukrainę i ew. wschodnią Polskę – tzn dokładnie na drogi zaopatrzenia. To zablokuje USA. Czym Rosja ryzykuje? A czy może coś jeszcze stracić? Drastycznymi sankcjami straciliśmy dalszy wpływ na Rosję. Rosja liczy, że Europa podwinie ogon i odsunie się od USA by konfliktu nie eskalować. Tak to widzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.