USA pracują nad laserowym karabinem maszynowym

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1130

Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych opracowują broń, którą niektóre zagraniczne media opisują jako laserowy karabin maszynowy. Nowa broń ma wystrzeliwać krótkie, lecz potężne impulsy, które uszkodzą drona i usmażą jego elektronikę w mgnieniu oka.

Nowa broń laserowa o długiej i złożonej nazwie Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms, jak podaje New Scientist, ma być około milion razy potężniejsza od dostępnych obecnie systemów. Będzie to zdecydowanie najbardziej zaawansowana broń laserowa na świecie.

Dotychczasowe systemy laserowe emitują wiązki, które po kilku sekundach wypalają dziury i w ten sposób unieszkodliwiają drony znajdujące się w stosunkowo niewielkiej odległości. Tymczasem nowa broń będzie wystrzeliwała od 20 do 50 impulsów na sekundę i będzie na tyle potężna, że spowoduje odparowanie metalu. To zdecydowanie zwiększy jej skuteczność.

Co więcej, impulsy laserowe wystrzeliwane przez nowy system laserowy będą miały znacznie większy zasięg, a zatem będą mogły trafiać w bardziej odległe cele bez rozpraszania się. Armia USA chce również sprawić, aby broń Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms wywoływała efekt impulsu elektromagnetycznego, dzięki czemu będzie mogła zakłócić pracę elektroniki.

Laserowy karabin maszynowy będzie wręcz idealny do niszczenia małych, szybko poruszających się obiektów, takich jak drony czy rakiety. Inżynier Derryck Reid z Heriot-Watt University twierdzi, że współczesne technologie umożliwiają już zbudowanie takiego urządzenia. Armia USA zamierza przetestować prototyp nowej broni laserowej najpóźniej w 2022 roku.

Na podstawie: NewScientist.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
duchtesciowej
Użytkownik
duchtesciowej

Dzida laserowa 🤣