USA podejrzewają Huawei o zbieranie danych z obiektów wojskowych

Opublikowano: 22.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1556

Administracja prezydenta USA Joe Bidena prowadzi dochodzenie przeciwko chińskiej firmie Huawei, ponieważ amerykańskie wieże komórkowe wykorzystujące jej technologie mogą podobno zbierać dane z obiektów wojskowych – poinformowała w czwartek 21 lipca agencja informacyjna Reuters, powołując się na dwa źródła zaznajomione ze sprawą.

„Administracja Bidena prowadzi dochodzenie w sprawie chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Huawei w związku z obawami, że amerykańskie wieże komórkowe wyposażone w jego sprzęt mogą zbierać wrażliwe informacje z baz wojskowych i silosów rakietowych, które firma mogłaby następnie przekazać Chinom” — podała agencja.

Jedno ze źródeł powiedziało, że władze USA obawiały się, że Huawei może uzyskać wrażliwe dane na temat ćwiczeń wojskowych oraz stanu gotowości baz i personelu korzystającego ze sprzętu. Rozmówcy agencji zaznaczyły, że dochodzenie zostało wszczęte przez Departament Handlu krótko po objęciu urzędu przez Bidena na początku 2021 roku.

Agencja, powołując się na dziesięciostronicowy dokument, informuje, że agencja wezwała Huawei w kwietniu 2021 roku, by zapytać o politykę firmy dotyczącą udostępniania zagranicznym podmiotom danych, które jej sprzęt może zbierać z telefonów komórkowych, w tym wiadomości i danych geolokalizacyjnych.

Agencja dodaje, powołując się na kilku prawników, naukowców i byłych urzędników, że jeśli Departament Handlu stwierdzi, że Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, wszystkie amerykańskie transakcje z Huawei mogłyby zostać zakazane, a amerykańscy operatorzy telekomunikacyjni korzystający ze sprzętu firmy byliby zobowiązani do jego szybkiego oddania lub groziłyby im kary pieniężne lub inne sankcje.

Źródło: pl.News-Front.info

6

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.