USA oskarżają Rosję o eksperymenty z bronią nuklearną

Opublikowano: 16.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1094

Rosja może przeprowadzać eksperymenty związane z bronią nuklearną, czytamy w corocznym raporcie Departamentu Stanu, przekazanym Kongresowi. „USA uważają, że Rosja przeprowadziła eksperymenty związane z bronią nuklearną, które spowodowały uwolnienie energii jądrowej” – czytamy w dokumencie.

Jednocześnie Departament Stanu podkreślił, że nie posiada informacji o przeprowadzeniu przez Rosję podobnych eksperymentów w 2019 roku. „Być może Rosja prowadzi testy w taki sposób, że energia jądrowa jest uwalniana z kontenera wybuchowego, a to budzi obawy w związku ze zobowiązaniami Rosji dotyczącymi powiadomień zgodnie z traktatem” – sprecyzował resort polityki zagranicznej.

W raporcie wyrażono również zaniepokojenie tym, że Moskwa być może nie w pełni wywiązuje się z obowiązku powiadomienia Waszyngtonu o eksperymentach nuklearnych zgodnie z Traktatem między ZSRR a USA z 1974 roku. Według Departamentu Stanu Moskwa powinna powiadomić o takich eksperymentach, aby Waszyngton mógł zweryfikować testy w związku z protokołem do traktatu. Strona rosyjska nie skomentowała jeszcze tego sprawozdania.

Traktat między ZSRR a USA o ograniczeniu podziemnych testów broni jądrowej, podpisany w lipcu 1974 roku, ogranicza próg mocy podziemnych testów jądrowych, a także przewiduje system wzajemnej kontroli zgodności z traktatem. Wymiana informacji między Rosją a Stanami Zjednoczonymi na mocy niniejszej umowy odbywa się poprzez przekazywanie powiadomień.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Tak. Czyli prawo do łamania wszelakich umów, konwencji i traktatów mają tylko USA.