USA opuszczają WHO

Opublikowano: 08.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 337

Jak poinformował amerykański kongresmen z ramienia Partii Demokratycznej Bob Menendez, we wtorek 7 lipca rozpoczął się proces wychodzenia przez Stany Zjednoczone ze struktur Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zapowiadał to od paru miesięcy prezydent Donald Trump.

W kwietniu Amerykanie wstrzymali finansowanie organizacji „do czasu wyjaśnienia, jaką rolę organizacja ta odegrała w niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Według stacji CNN, prezydent Trump wysłał list dotyczący swej decyzji do ONZ, której agendą jest Światowa Organizacja Zdrowia. „Jako datę opuszczenia WHO, władze USA wskazały 6 lipca 2021 r.; dołączyły też szczegółowy harmonogram wycofywania się z niej”

Po opuszczeniu WHO przez Stany Zjednoczone do organizacji należą 193 kraje. Jej budżet opiera się na dobrowolnych składkach państw członkowskich. Do tej pory najwięcej wpłacały właśnie USA, których składki odpowiadały za ok. 15 proc. środków organizacji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dawid 08.07.2020 12:27

    Gdzieś ostatnio, nie wiem czy tutaj czy na innym portalu czytałem, że jednak nie wychodzą, a teraz, że jednak wychodzą. Paranoja jest z tymi newsami czasami, no ale jednak wychodzą, czyli dalej się waham co do Trumpa, po której jest stronie. Gdyby mu zależało na tym by wszystkich zaszczepili to by dalej finansował WHO, ale jednak już ich finansować nie będzie. Dziwne to jest wszystko, no ale kiedy to było normalne.

  2. JP 09.07.2020 08:16

    [Benjamin Fulford] Założycielka Bilderberg była królowa Beatrix, oferuje Vladimirowi Putinowi ogromną łapówkę aby ukraść globalne bogactwo

    https://meditation539.com/2020/07/09/benjamin-fulford-zalozycielka-bilderberg-byla-krolowa-beatrix-oferuje-vladimirowi-putinowi-ogromna-lapowke-aby-ukrasc-globalne-bogactwo/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.