USA „obraziły się” na Human Rights Watch

Opublikowano: 22.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1530

USA mogą zrezygnować ze współpracy z międzynarodową organizacją obrony praw człowieka Human Rights Watch i innymi grupami, które nie poparły zaproponowanej przez Waszyngton reformy Rady Praw Człowieka ONZ.

Stały przedstawiciel USA przy ONZ Nikki Haley wysłała do HRW list o odpowiedniej treści. „Powinniście wiedzieć, że wasze wysiłki w celu uniemożliwienia rozmów (o reformie) i przeszkodzenia reformie są jedną z przyczyn wycofania się USA z UNHRC” — czytamy w liście, którego kopia trafiła do agencji Rossiya Segodnya.

Haley podkreśliła, że rok temu określiła główne kierunki reformowania UNHRC: „poprawienie jakości składu Rady” i usunięcie „stronniczej antyizraelskiej agendy”. W ubiegłym miesiącu USA udostępniły nielicznej grupie państw do wglądu projekt rezolucji o wzmocnieniu UNHRC. „Obecnie nie otrzymaliśmy żadnego wniosku od żadnego z państw. Jedynymi dokumentami na piśmie są demarche Rosji i Chin, a także wasz wspólny list (list od 18 organizacji obrony praw człowieka — red.), które zwracają się do państw członkowskich z jednakową prośbą — wystąpić przeciwko naszej rezolucji i nie angażować się w pracę nad tekstem” — pisze Haley.

Według niej tym sposobem HRW „przejęła stronę Rosji i Chin i zwróciła się przeciwko USA w kwestii praw człowieka”.

„USA w dalszym ciągu będą liderem w walce o prawa wszystkich ludzi i przyciąganiu uwagi wspólnoty międzynarodowej do masowych przestępstw. Chętnie będziemy współpracować z organizacjami pozarządowymi, które podzielają te cele, ale nie z tymi, które je podważają” — podsumowała stała przedstawicielka USA przy ONZ.

Po wcześniejszym wycofaniu się USA z UNHRC Human Rights Watch nazwała politykę Waszyngtonu w sferze praw człowieka jednostronną i zwróciła uwagę na to, że „Trumpa martwi tylko ochrona Izraela”. HRW nie pominęła także krytyki w odpowiedzi ze strony USA.

Zamiast robić z organizacji obrony praw człowieka kozła ofiarnego administracja Trumpa powinna zastanowić się nad własną błędną strategią. Oskarżanie innych o własne błędy — tak zwykle postępują władcy naruszający prawa człowieka — oznajmił dyrektor wykonawczy organizacji Kenneth Roth.

„Wszyscy dobrze wiedzą, jak Nikki Haley groziła sporządzeniem listy tych, którzy nie popierają jej w ONZ. Nie spodziewaliśmy się jednak, że wpisze na nią niezależne organizacje obrony praw człowieka” — czytamy w oświadczeniu Rotha.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. mackadmin 22.06.2018 11:08

    #USA w dalszym ciągu będą liderem w walce o prawa wszystkich ludzi# strach sie bac 😉

  2. Abomingo 22.06.2018 13:06

    …yankesi stają się zaściankiem światowym , ży%$#two ciągnie ich na dno ……..oby tak dalej ….

  3. gajowy 22.06.2018 16:19

    Z kim jeszcze USA wspólpracują (oprócz Izraela oczywiście) ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.