USA próbowały zdobyć od Turcji dane osobowe Syryjczyków

Opublikowano: 04.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1342

Turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu powiedział, że władze Stanów Zjednoczonych naciskały na niego, by uzyskać dane biometryczne i tożsamościowe Syryjczyków przebywających w jego kraju. Wypowiedź ministra została opublikowana przez turecką agencję informacyjną Aydınlık.

„Od pierwszego miesiąca, kiedy dołączyłem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ameryka zaczęła wywierać na mnie presję. Oni [Amerykanie] powiedzieli, że chcą pewnych rzeczy, chcieli danych biometrycznych i danych identyfikacyjnych Syryjczyków. Powiedziałem, że nie dam i nie daliśmy. Co zrobiliśmy dla Stanów Zjednoczonych? Ameryka dwukrotnie ogłosiła nas personą non grata… Próbują zawrócić Turcję. Próbują sprawić, by Turcja straciła czas” — stwierdził Soylu.

Wcześniej turecki minister spraw wewnętrznych oskarżał Stany Zjednoczone o próbę utworzenia państwa terrorystycznego w pobliżu granic kraju. Po zamachu terrorystycznym w Stambule w zeszłym roku powiedział, że Ankara nie przyjmuje kondolencji Waszyngtonu. W ubiegłym tygodniu podczas spotkania z młodzieżą powiedział, że Amerykanie „nadal tracą swoją reputację”, cały świat „nienawidzi Ameryki”, a Europa jest „pionkiem” Stanów Zjednoczonych.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.