USA i Ukraina nie chcą walki z gloryfikacją nazizmu

Opublikowano: 09.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 911

Trzeci Komitet Zgromadzenia Ogólnego ds. Społecznych i Humanitarnych przyjął większością głosów rosyjski projekt rezolucji o walce z heroizacją nazizmu, przeciwko któremu wystąpiły tylko Stany Zjednoczone i Ukraina, przekazuje korespondent agencji Sputnik.

Za dokumentem o nazwie „Walka z heroizacją nazizmu, neonazizmem i innymi rodzajami praktyk, które sprzyjają eskalacji współczesnych form rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji”, zagłosowało 121 państw, 55 wstrzymało się od głosu.

Rezolucja rekomenduje państwom podjęcie niezbędnych kroków „między innymi w sferze ustawodawczej i edukacji, zgodnie z ich międzynarodowymi zobowiązaniami w sferze praw człowieka, aby zapobiec rewizji rezulatów II wojny światowej i negowania zbrodni przeciwko ludzkości oraz zbrodni wojennych, popełnionych w czasie II wojny światowej”.

Autorzy dokumentu zdecydowanie potępiają incydenty, związane z heroizacją i propagandą nazizmu i gorąco apelują do państw, by walczyły z każdymi formami dyskryminacji rasowej wszystkimi odpowiednimi środkami, jeśli wymagają tego okoliczności również na szczeblu prawnym.

Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Departamentu ds. Współpracy Humanitarnej i Praw Człowieka MSZ Rosji Rinat Aliatdinow, jedna z delegacji, głosujących przeciwko rosyjskiej rezolucji, podczas konsultacji przy przygotowywaniu tego dokumentu oświadczyła, że za współpracę z nazizmem „nikogo i nigdy nie wolno potępiać”.

„Myślę, że nie ma co tego nawet komentować” – powiedział. Zapytany, czy była to ukraińska delegacja, dyplomata odparł: „Nietrudno się domyślić”.

Z inicjatywy Rosji i szeregu innych państw, w tym członków OBWE, Zgromadzenie Ogólne ONZ co roku uchwala rezolucję przeciw heroizacji nazizmu, tradycyjnie już przeciwko są tylko Kijów i Waszyngton.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,38 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
HutaKatowice
Użytkownik
HutaKatowice

Jak już się autorowi nie chce napisać stanowiska Polski w tym temacie to niech chociaż poda numer tej rezolucji lub link!?

Cosmo
Użytkownik

USA sytuacja z ukraińskimi nazistami jest na rękę. Chodują zarazę, którą będzie można użyć w odpowiednim momencie przeciwko komukolwiek. Dla państwa ukraińskiego naziści i Badnera to mit założycielski ich państwa. Nie mają swoich legend i mitów o “Lechu, Czechu i Rusie”😜