USA grożą Rosji sankcjami za handel ludźmi

Opublikowano: 21.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W opublikowanym przez Departament Stanu raporcie, poświęconemu handlowi ludźmi, Rosja po raz pierwszy została zaliczona do ostatniej, trzeciej kategorii razem z Irakiem, Kongiem, Chinami i Uzbekistanem. Amerykańskie władze wyjaśniają, że zanim wpisano na tę listę Rosję przez 2 lata znajdowała się ona w tak zwanym kontrolnym rejestrze. Zdaniem Waszyngtonu w tym czasie sytuacja nie poprawiła się na lepsze, dlatego Rosja znalazła się na „czarnej liście”.

Departament Stanu nie sprecyzował, o jakie sankcje chodzi, ani kiedy mogą one zostać wprowadzone. Kwestia ta ma zostać rozwiązana w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Pełnomocnik MSZ Rosji ds. praw człowieka Konstantin Dołgow, komentując amerykański raport o handlu ludźmi na świecie w 2012 roku, uznał za zadziwiające włączenie Rosji do kategorii krajów, popełniających najbardziej poważne wykroczenia w tej sferze i zasługujących na karę ze strony Stanów Zjednoczonych w postaci wymierzenia sankcji.

„Taki obrót sprawy koliduje z celami dalszego pozytywnego rozwoju stosunków rosyjsko-amerykańskich i konstruktywnymi porozumieniami, osiągniętymi przez prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych podczas niedawnego spotkania” – podkreślono w komunikacie resortu spraw zagranicznych.

Dołgow podkreślił, że Rosja adekwatnie zareaguje na nieprzyjazne decyzje Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o