USA chcą, by arabskie kraje wzajemnie się wytępiły?

Opublikowano: 14.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

Doradca przedstawiciela jemeńskiego wojska, trwającego w koalicji z Ansar Allah, generał brygady Aziz Rashid powiedział agencji Sputnik, że doniesienia zachodnich mediów o tym, że jemeńska armia dysponuje nowoczesną bronią, są obliczone na eskalację konfliktu i mają zmusić państwa Zatoki Perskiej do zakupywania nowych partii amerykańskiej broni.

Jak powiedział wojskowy, „USA chcą stworzyć iluzję, że dysponują pełną informacją na temat sytuacji wojskowej w Jemenie. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Przeważająca część informacji wywiadowczej to zaledwie zbiór sprzecznych często doniesień medialnych i informacji z sieci społecznościowych. To oznacza, że Amerykanie nie dysponują pełną informacją o sytuacji w kraju”.

Zdaniem jemeńskiego generała „Amerykanom jest na rękę, żeby arabskie kraje wzajemnie się wytępiły. Amerykanie ustanowią wówczas bez przeszkód swoją hegemonię w regionie. A pomogą im w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie i Królestwo Arabii Saudyjskiej”.

Co się tyczy arsenału rakietowego jemeńskiej armii, w ostatnim czasie znacznie się wzbogacił. „Możemy podać dokładne współrzędne do ataku i porazić dowolne miasto w Arabii Saudyjskiej, w tym Rijad. Rakiety potrafią też omijać amerykańskie system rakietowy Patriot” — powiedział Rashid i dodał, że rakiety są stale doskonalone.

Dla Jemeńczyków to środek powstrzymywania i obrony. Dla Amerykanów, to powód.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.