USA celowo zbombardowały szyby naftowe w Syrii

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 495

Syria oskarżyła USA o celowe ostrzeliwanie pól naftowych.

Międzynarodowa koalicja prowadzona przez USA celowo zbombardowała szyby naftowe w Syrii, aby rząd kraju nie mógł z nich skorzystać, powiedział w wywiadzie dla Sputnika wiceminister spraw zagranicznych kraju Faisal Mikdad. „Zrobili to tak, aby trzeba było wydać dziesiątki milionów dolarów w celu wznowienia pracy na tych polach” — dodał.

Dyplomata zaznaczył, że wiele pól naftowych jest obecnie kontrolowanych przez różne grupy, w tym kurdyjskie oddziały „Syryjskich Sił Demokratycznych” (SDF). „Chcemy raz jeszcze podkreślić, że Kurdowie to część narodu syryjskiego. Nie chcemy, aby ktokolwiek by to nie był — Kurd, Arab czy Asyryjczyk — działał w interesie innych krajów przeciwko interesom Syrii. Mam nadzieję, że to zrozumieją” — powiedział Mikdad.

Ponadto Damaszek uważa, że USA wspierają kurdyjskie oddziały, „podczas gdy interesy stron się pokrywają”. Syryjskie kierownictwo zamierza odebrać „każdy centymetr syryjskiej ziemi” — podsumował wiceminister.

Według dyrektora grupy ds. bogactw naturalnych i surowców Fitch Dmitrija Marinczenko przywrócenie syryjskiego przemysłu naftowego może wymagać inwestycji o wartości kilkuset milionów dolarów. Infrastruktura została poważnie uszkodzona w wyniku działań wojennych w kraju.

Konflikt zbrojny w Syrii trwa od 2011 roku. Pod koniec 2017 roku ogłoszono zwycięstwo nad zakazaną w Rosji grupą ISIL w Syrii i Iraku. Jednak w niektórych rejonach tych krajów trwa usuwanie bojowników. W tej chwili na pierwszym miejscu jest polityczne uregulowanie i odbudowa Syrii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.