US Marines paliło ciała irackich powstańców

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 192

W czwartek opublikowano kontrowersyjne zdjęcia wykonane prawdopodobnie w Faludży w 2004 roku. Rozpoczęło się też dochodzenie Marine Corps, podał TMZ.com.

Szokujące zdjęcia przedstawiają amerykańskich żołnierzy, którzy podpalają ciała prawdopodobnie irackich powstańców. Większość obrazów jest przerażająca i nie nadaje się do publikacji. Na dwóch fotkach widać, jak żołnierz oblewa ciała benzyną. Kolejne pokazują ludzkie szczątki w płomieniach i zwęglone ciała.

Na jednym zdjęciu widać, jak kucający, uśmiechnięty komandos pozuje obok zmasakrowanej czaszki, a karabinem, trzymanym w ręce, wskazuje szkielet. Na innej fotce widać, jak rozkładające się ciało rozszarpuje pies. Te ohydne zdjęcia urągają godności ludzkiej. Zmarłych obsiadły roje much.

Przedstawiciele Departamentu Obrony USA powiedzieli, że muszą zobaczyć zdjęcia, aby stwierdzić, czy został naruszony kodeks wojskowy. Jeśli informacje się potwierdzą, to mamy do czynienia z poważnym przestępstwem lub po prostu zbrodnią wojenną. Marines mogą być ścigani nawet, jeśli żołnierze ci nie są aktywni w służbie. Za te bestialskie czyny grozi co najwyżej kara więzienia. W tego typu przypadkach nie ma przedawnienia. Pojawiły się już głosy, że zwłoki palono celowo, bo był to środek sanitarny, aby uniknąć wybuchu epidemii. Ciała spalono ze względów higienicznych, bo przez 24 godziny nikt się po nie zgłaszał.

Komandor Stanów Zjednoczonych powiedział, że godne ubolewania akty przedstawione na zdjęciach, nie są odzwierciedleniem działań milionów ciężko pracujących mężczyzn i kobiet, którzy służyli na Bliskim Wschodzie. Na razie brak dowodów na poparcie zarzutu zbezczeszczenia zwłok. Na pewno jednak mamy do czynienia z aktem bestialstwa, a także braku wiedzy i szacunku dla lokalnych zwyczajów i tradycji.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
elmo205
Użytkownik

ciekawe, że tego rodzaju zdjęcia są ujawniane, a raczej z jakiego powodu. Będąc Afgańczykiem, Irakijczykiem, przyłączyłbym się do Talibów, i właśnie o to chodzi. US Army musi mieć wroga, dla tegoż samego powodu ujawniono film na którym żołnierze USA oddają mocz na zwłoki Talibów. By przedłużyć konflikt o kilka lat może jeszcze?
http://www.youtube.com/watch?v=_TMq3m_Oli4

taka tam
Użytkownik
taka tam

dokładnie tak , jak mówisz @elmo205