Urzędnik zawieszony za nakłanianie do „szczepień”

Opublikowano: 21.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1487

Najwyższy urzędnik służby zdrowia na Florydzie w USA został zawieszony w czynnościach administracyjnych. Urzędnicy badają, czy naruszył zakaz stanowy, wysyłając e-maile do pracowników o niskim wskaźniku „szczepień” przeciwko COVID-19 i wzywając ich do wzięcia preparatu eksperymentalnej terapii genowej zwanego marketingowo „szczepionką” – informuje WFTV Orlando.

Gubernator Florydy Ron DeSantis, republikanin, który powszechnie uważa się, że planuje kandydować na prezydenta USA, w listopadzie podpisał ustawę zakazującą szkołom, firmom i podmiotom rządowym wymagania „szczepień” przeciwko COVID-19, potępiając ekspertów w dziedzinie zdrowia i przywódców Demokratów.

Dr Raul Pino, dyrektor Departamentu Zdrowia Florydy w Orlando został wysłany na urlop administracyjny po tym, jak 4 stycznia wysłał swoim pracownikom e-maile, zaznaczając w nich informację o niskim poziomie „wyszczepienia” i wzywając, by przyjęli preparat. W wiadomości miał też przyznać, że uzyskał dane o „szczepieniach” swoich 568 pracowników. Mniej niż połowa z nich przyjęła dwie dawki, a 14 proc. – dawkę przypominającą. „Przykro mi, ale w przypadku braku rozsądnych i rzeczywistych powodów jest nieodpowiedzialne, aby nie być zaszczepionym” – grzmiał Pino w mailu.

Departament Zdrowia na Florydzie prowadzi teraz dochodzenie, by ustalić czy doszło do złamania przepisów. „Ponieważ decyzja o szczepieniu jest osobistym wyborem medycznym, który powinien być dokonany bez przymusu i obowiązku ze strony pracodawców, pracownik, o którym mowa, został umieszczony na urlopie administracyjnym” – wskazał departament w wydanym oświadczeniu.

Floryda jest jednym z kilku konserwatywnych stanów, które pozwały federalną Administrację Bezpieczeństwa i Zdrowia, aby powstrzymać – zniesiony już – obowiązek „szczepień” dla pracowników dużych firm, który to wprowadził prezydent Joe Biden.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.