Urzędnik przeszuka ci mieszkanie!

Opublikowano: 19.01.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1287

W Sejmie złożono projekt ustawy, która pozwoli UOKiK pod pretekstem dochodzenia ws. zmowy firm, przeszukiwania mieszkań dowolnych obywateli, nawet nie prowadzących działalności gospodarczej i nie podejrzewanych o przestępstwo, bez nakazu sądu o dowolnej porze przez urzędników UOKiK. Wystarczy, że osoba taka przebywał np. w miejscu, w którym byli być może zmawiali się przedsiębiorcy. Zabiorą tablety, dyski komputera, pamięci smartfonów, kamer i aparatów, co w dzisiejszych czasach oznacza nieraz utratę pracy, poważne straty (gdy na dyskach są np. pliki związane z pracą) i utrudniony dostęp do konta bankowego, bo być może na nich znajdzie się jakiś dowód, z którego istnienia właściciel urządzenia nie zdaje sobie sprawy. Może być to wykorzystywane do zastraszania obywateli, bo rewizje będą wykonywane arbitralnie, bez silnych poszlak. Np. odwiedziłeś restaurację, która bierze udział w Proteście Przedsiębiorców? Nalot na chatę, by cię zniechęcić do wspierania zbuntowanych firm. To bardzo niebezpieczny pomysł PiS-u dla zwykłych obywateli, element państwa totalitarnego i państwowego terroru. Sama rewizja jest nie tylko narzędziem zastraszania, ale i niszczenia ludzi, którzy nic złego nie zrobili.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 3,56 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

Admin możesz nie publikować tutaj filmów Atora? To gość, który tylko żeruje na ludzkim strachu dla wyświetleń z reklam. Schodzisz na psy, albo robisz się taki sam jak on.

wezprzestan
Użytkownik
wezprzestan

Ja tez nie mogę go oglądac. Codziennie widzę na WM kilka jego filmów i nie wchodze. Facet gada przez 30 min cos co mógłby powiedziec w 3 zdaniach. Coraz mniej artykułów z przemyśleniami a coraz wiecej tego pajaca.

Dawid
Użytkownik
Dawid

Admin ale tutaj nie chodzi czy go lubimy czy nie, to gość, który żeruje na ludzkim strachu!!! Zamiast pomagać ludziom w tych trudnych czasach to on ich tylko dobija i takie coś powinno być tępione, a nie jeszcze wspierane np. przez Ciebie.