Urzędnicy ukrywali dane o bezpieczeństwie szczepionek

Opublikowano: 11.12.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2790

Public Health England (PHE), główna agencja United Kingdom Department of Health and Social Care agency (brytyjskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej), zaniedbała upublicznienie wyników trzech badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo i skuteczność dziecięcych szczepionek. I żeby było jasne: nieopublikowanie wyników nowych prób dla EU Clinical Trials Register (EUCTR – Rejestr Prób Klinicznych UE) naruszyło prawo. W wyniku tego zaniedbania uniemożliwiono opinii publicznej, lekarzom i społeczności naukowej zbadanie rezultatów.

PHE oskarżono o naruszenie zaufania konsumentów, które nazwano „niezrozumiałym”. Rodzice, którzy zgodzili się na udział swoich dzieci w badaniu, jak i ci którzy decydują się na podanie szczepionek później, też zasługują na coś lepszego.

EUCTR założono w 2011 w wyraźnym celu udostępniania opinii publicznej danych dotyczących prób klinicznych leków i terapii. Ustanowiła go European Medicines Agency (EMA – Europejska Agencja Leków). Przedstawicielka EMA, Lise Murphy, stwierdziła, że główną misją EUCTR było zwiększenie transparentności badań medycznych. Celem organizacji jest „ułatwienie” konsumentom dostępu do informacji o próbach klinicznych w całej Europie. Tylko POŁOWA wszystkich europejskich grup badawczych przeprowadzających próby kliniczne informowała o rezultatach.

Największe z wyciszonych prób klinicznych na szczepionkach przeprowadzono w 2016 roku i obejmowały 640 dzieci w wieku poniżej 16 lat. Ich celem było oszacowanie bezpieczeństwa i ogólnej skuteczności nowej szczepionki przeciwko kokluszowi i meningokokom. EUCTR wymaga rejestracji wyników badań w ciągu roku po ich zakończeniu. Fiasko PHE zarejestrowania wyników tych prób z EUCTR uniemożliwia opinii publicznej dowiedzenia się, jak wypadły dzieci po przyjęciu tych nowych szczepionek.

Niestety, takie zaniedbanie nie jest niczym nowym. Spełnienie tego wymogu jest bardzo słabe – spośród 7247 europejskich badań klinicznych, mniej niż 50% zgłosiło wyniki.

Ben Goldacre z University of Oxford i czołowy współpracownik BMJ uważa, że ta sprawa zagraża korzyściom medycyny opartej na dowodach. Lekarze i konsumenci po prostu nie mogą dokonywać świadomych wyborów dotyczących leczenia, chyba że rzetelnie relacjonuje się wszystkie wyniki.

iemy, że niepożądane skutki uboczne szczepionek są znacznie zaniżone. Należą do nich problemy neurologiczne, autyzm, choroby autoimmunologiczne, paraliż, nowotwór u dzieci, a nawet śmierć. Dlatego niezgłaszanie wyników badań klinicznych jest poważną krzywdą dla pacjentów i rodzin, które zdecydują się na te nie. Przede wszystkim powinniśmy mieć możliwość podjęcia świadomej decyzji dotyczącej naszego zdrowia, a ci, którzy dopuszczają się oszustwa lub ukrywają informacje o skutkach ubocznych, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Autorstwo: Dena Smith
Tłumaczenie: Ola Gordon
Źródło oryginalne: NaturalHealth365.com
Źródła: Chomikuj.pl/OlaGordon, Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.