Urządzenie zamienia zanieczyszczone powietrze w energię

Opublikowano: 14.05.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 694

Czyste powietrze i alternatywa dla produkcji energii to dwa duże wyzwania, przed którymi stoi planeta. Zespół belgijskich naukowców stworzył urządzenie, które zużywa zanieczyszczone powietrze do wytworzenia energii w formie gazu wodorowego.

Naukowcy z Uniwersytetu w Antwerpii oraz Uniwersytetu w Leuven opracowali aktywowane światłem urządzenie oczyszczające powietrze i wytwarzające z zanieczyszczeń gaz wodorowy. Skrzynka wielkości dłoni zawiera fotokomórkę, która przekształca zanieczyszczony gaz w wodór, stosując podobny proces do technologii znajdującej się w panelach słonecznych.

Zamiast wytwarzać energię elektryczną, urządzenie wytwarza energię, która jest magazynowana jako gaz wodorowy. Gaz może być przechowywany i używany jako paliwo, czego dokonano już w niektórych pojazdach wodorowych.

Nowy gadżet posiada pewien realny potencjał. Naukowcy planują zwiększyć jego rozmiar, a przy tym także ilość jego zastosowań. Planuje się wykorzystanie wynalezionego procesu na skalę przemysłową, przy użyciu światła słonecznego, które obecnie jest zastępowane sztucznym oświetleniem.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 14.05.2017 21:58

    Koncerny paliwowe nie dopuszczą do upowszechnienia tego gadżetu zresztą jak zawsze…

  2. 8pasanger 16.05.2017 22:49

    Czy naukowcy posiadają jakieś nazwiska na Uniwersytecie w Antwerpii jakiś link do oryginalnej wiadomości?Wkurzające są takie niusy bez źródeł i w ogóle nie wiadomo czy sobie ktoś w 5 minut w domu nie napisał takiego niusa…..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.