Urząd Skarbowy zabrał Gronkiewicz-Waltz 12 000 zł

Opublikowano: 22.09.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 791

Ponad 12 tys złotych ściągnął z prywatnego rachunku Hanny Gronkiewicz-Waltz warszawski urząd skarbowy. To efekt demonstracyjnego nie reagowania na wezwania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (HGW) nadal nie zamierza składać wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości przy przekazywaniu w prywatne ręce warszawskich kamienic. Prezydent nie stawiła się łącznie na sześciu posiedzeniach komisji. HGW tłumaczyła, że organ nie ma legitymacji prawnej do zajmowania się sprawą. „Uważam, że ona (komisja – przyp. red.) jest niekonstytucyjna, w związku z czym ja się nie stawię” – mówiła w czerwcu, dodając, że jest do dyspozycji „każdego innego organu o charakterze konstytucyjnym”. Ponadto Gronkiewicz-Waltz odwołała się od decyzji komisji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Każda absencja kosztowała HGW 3 tys. zl. Dwa tygodnie temu komisja nie zgodziła się na uchylenie czterech z sześciu kar nałożonych na polityczkę. Dziś rano Polska Agencja Prasowa podała, że należność została wyegzekwowana. Zapytany o sprawę wicepremier Mateusz Morawiecki stwierdził w TVN24: „Chcemy żyć w państwie, gdzie tak samo karze się winy bardzo bogatych i bardzo ustosunkowanych osób, jak i normalnych zjadaczy chleba. I pewnie w tym przypadku miał miejsce taki automatyzm”.

– Ściągnięcie grzywien z konta pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to kolejny dowód na to, że komisja weryfikacyjna działa skutecznie – powiedział przewodniczący komisji Patryk Jaki. – Doprowadziliśmy do tego, że za te kary nie zapłacili warszawiacy ze swoich podatków, tak jak chciała tego wiceprzewodnicząca PO. Państwo przestaje być teoretyczne i egzekwuje równość wobec prawa wszystkich obywateli, także tych silnych – dodał.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Radek 22.09.2017 18:54

  A ja bym zniósł równość względem prawa. Im wyższe stanowisko tym wyższe ewentualne kary. Najwyższe dla sędziów, prezydenta, premiera. I wtedy taka osoba, by dostała 10x wyższą karę.

 2. koszyk91 22.09.2017 21:20

  teraz codziennie powinna być wzywana do skutku,
  a jak za miesiąc nie pomoże to codziennie co godzinę…

 3. 8pasanger 24.09.2017 00:52

  HGW wspomogła polski budżet?Ojojojoj jak mi przykro.Totalitaryzm!:):):) Kto to widział, żeby tak ustawioną w sitwie babę skubnąć?Plusik dla pisiorków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.