Urugwaj uznał niepodległość Palestyny

Opublikowano: 19.03.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 353

URUGWAJ. Urugwaj uznał 17 marca Państwo Palestyńskie w granicach sprzed 4 czerwca 1967 roku, to jest sprzed wybuchu wojny sześciodniowej. W oświadczeniu wydanym przez urugwajskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych napisano, że decyzja o uznaniu Palestyny pokazuje zaangażowanie Urugwaju w proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

Swoją decyzję Urugwaj zapowiadał już w 2010 roku. Jest to kolejny kraj Ameryki Południowej, który zdecydował się na ten krok. Do tej pory wśród państw kontynentu na uznanie niepodległej Palestyny zdecydowały się: Chile, Peru, Argentyna, Boliwia, Brazylia, Ekwador, Gujana, Paragwaj, a także Wenezuela.

Opracowanie: Szymon Martys
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.