UPC nie może brać 5 tys. kary za podłączenie większej liczby komputerów

Opublikowano: 25.05.2014 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 553

Kara aż 5 tys. złotych była przewidziana w regulaminie usług UPC m.in. za podłączenie większej liczby komputerów niż przewidziano w umowie. Nie spodobało się to Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów już w 2013 roku wszczął postępowanie przeciwko UPC w sprawie zapisu w umowie, którzy brzmiał tak: “Kara za udostępnienie usługi internetowej, DTV, telefonicznej poza lokalem, nielegalne korzystanie z sieci, podłączenie większej liczby komputerów niż określono w Parametrach Technicznych – 5000,00 zł.”

Dlaczego 5 tys. zł? Bo tak. Bo czemu nie?

Niestety zdaniem UOKiK taka kara nie odpowiada rzeczywistej szkodzie, jaką mógł ponieść przedsiębiorca. Wydawała się rażąco wygórowana. UOKiK interweniował i wydał decyzję w sprawie UPC.

“Dobrą informacją jest to, że UPC Polska zobowiązało się do zmiany kwestionowanego przez nas postanowienia. Oznacza to, że spółka uniknęła kary finansowej, a umowy zostaną zmienione w ciągu 3 miesięcy od momentu uprawomocnienia się decyzji. Nowe postanowienie będzie określało, że kara za podłączenie np. większej ilości komputerów do internetu będzie odpowiadała wysokości miesięcznego abonamentu za każdą osobę lub też podmiot, którym bezprawnie udostępniono usługi UPC Polska” – powiedziała Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

Warto zatem pamiętać, że nie każda kara ustanowiona w umowie będzie do zaakceptowania, nawet jeśli samo nałożenie kary będzie uzasadnione.

Autor: Marcin Maj
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Bond James Bond 25.05.2014 18:29

    “Niestety zdaniem UOKiK taka kara nie odpowiada rzeczywistej szkodzie, jaką mógł ponieść przedsiębiorca. ”

    O jakiej szkodzie mowa?

    UPC to dostawca min internetu – jego zadaniem jest udostepnianie łącza. Na zachodzie UPC limituje tylko dwie rzeczy : prędkość i miesiączny transfer.

  2. lokso 25.05.2014 21:54

    Zapamiętajmy firmę i jej podziękujmy. Za usługi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.