Upadek Sumeru

Opublikowano: 02.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1211

Kres Imperium Sargona Wielkiego i kilkudziesięcioletnich rządach Gutów, blask Sumerów został przywrócony. Jednym z najwybitniejszych władców III dynastii z Ur- Urnammu- sprawił, że Sumerowie ponownie stali się najważniejszym ludem w południowej Mezopotamii. Tymczasem ok 2008 r.p.n.e. nastąpił definitywny koniec miasta Ur i co za tym idzie Sumeru, jako tworu państwowego. Historycy twierdzą, że do upadku przyczyniły się najazdy amorytów MAR.TU. oraz problemy gospodarczo-polityczne. Tymczasem teksty źródłowe opowiadają historię, wedle której Ur zostało zniszczone za pomocą broni zdolnej w krótkim czasie zdewastować całe miasta. Czyżby do upadku Sumeru przyczynił się więc czynnik, który naukowcy ignorują?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.