Uniwersytet wspiera prostytucję studentów

Opublikowano: 26.01.2021 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1989

Uniwersytet w angielskim Leicester wydał nowe wytyczne dla swoich pracowników. Władze uczelni instruują w nich, jak należy postępować ze studentkami trudniącymi się prostytucją. Tym samym należy wspierać osoby oferujące usługi seksualne za pieniądze, zwłaszcza w przypadku prześladowania ich za aktywność mającą na celu zebranie środków na opłatę czesnego.

W wytycznych opublikowanych przez University of Leicester osoby zajmujące się prostytucją nazywane są „sex workerami”. Do tego typu sposobu zarobkowania zaliczono szereg czynności związanych zarówno z oferowaniem kontaktów seksualnych, jak i przesyłaniem nagich zdjęć czy pokazywaniem się na serwisach internetowych zapewniających transmisje wideo.

Uczelnia zauważa, że w ostatnich latach wzrosła liczba osób oferujących swoje usługi seksualne za pieniądze. W ubiegłym roku opublikowano zresztą wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 3,3 tys. studentów. Jedna na 25 osób przyznawała więc, że była zaangażowana w jakąś formę pracy dla dorosłych. Odsetek ten wzrósł znacząco w ciągu dwóch lat od czasu zniesienia limitów opłat za studia.

Osoby uczące się na uniwersytecie muszą tym samym poszukiwać źródeł zarobkowania, aby móc opłacić czesne. W związku z tym uniwersytet rekomendował swoim pracownikom, aby wspierali oni studentów trudniących się prostytucją. Chodzi zwłaszcza o chronienie ich przed prześladowaniami, które mogą pojawić się z powodu negatywnego podejścia społecznego do prostytucji.

Nowa polityka uczelni kładzie tym samym nacisk na „stworzenie bezpiecznego, nieoceniającego i przyjaznego środowiska każdemu uczniowi, który ujawni swój status pracownika seksualnego”. Warto podkreślić, że w Wielkiej Brytanii zakazane jest reklamowanie prostytucji i prowadzenie domów publicznych, lecz nie samo dobrowolne czerpanie z niej dochodu.

Na podstawie: Leicestermercury.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.