Uniwersytet w Londynie zakazał sprzedaży wołowiny

Opublikowano: 15.08.2019 | Kategorie: Edukacja, Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 900

Goldsmiths, University of London zakazał sprzedaży na terenie uczelni potraw zawierających wołowinę, decyzja tłumaczona jest działaniem na rzecz poprawy klimatu.

Od przyszłego miesiąca studenci będą mogli już tylko pomarzyć o soczystym hamburgerze w przerwie między zajęciami. Uczelnia poinformowała, że zamierza zredukować emisję dwutlenku węgla do zera do 2025 roku. Warto wspomnieć, że hodowcy krów są odpowiedzialni za emisję 41 procent gazów cieplarnianych, uczelnia nie chce przykładać się do tej działalności.

Zmiany w menu wejdą w życie we wrześniu i obejmą wszystkie punkty z jedzeniem na terenie uczelni. Studenci będą musieli też dopłacać 10 pensów do wody w plastikowych butelkach i plastikowych kubków, co ma zniechęcać ich do używania jednorazówek.

Nowy rektor uczelni profesor Frances Corner, przekazała pracownikom i studentom: „Z pasją dbamy o przyszłość naszego środowiska, a walka z zagrożeniem klimatycznym nie może być tylko pustymi słowami”.

Pomysł został poparty przez Związek Studentów Goldsmiths, a jego prezydent Joe Leam stwierdził, że uniwersytet ma „ogromny ślad węglowy” i należy go wyeliminować w ciągu najbliższych kilku lat.

Wyniki badań pokazują, że Goldsmiths emituje około 3,7 kg dwutlenku węgla każdego roku.

Uniwersytet planuje też zwiększenie liczby paneli słonecznych w kampusie w New Cross w południowo-wschodnim Londynie, tak by przejść na dostawy czystej energii najszybciej jak to jest możliwe.

Prof. Corner przyznała, że „rosnące globalne wezwanie organizacji światowych do poważnego potraktowania odpowiedzialności za powstrzymanie zmian klimatu, nie może zostać zignorowane”.

„Naprawdę wierzę, że mamy do czynienia z decydującym momentem w globalnej historii, a Goldsmiths stoi teraz ramię w ramię z innymi organizacjami, które biją na alarm i podejmują pilne działania w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla” – dodała.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 15.08.2019 19:48

    Pewnie tak. Tylko, że teraz wszystko trzeba uzasadniać ekologią, a nie na przykład chęcią niezabijania zwierząt. Bo ekologię wolno narzucać, a moralność i przekonania to wyłącznie prywatna sprawa. Dlatego na przykład księdza który spalił książki Harrego Pottera i inne oskarża się nie o szerzenie głupoty, czy też antykulturowe podejście a o palenie niezgodnie z zasadami utylizacji odpadków. Doszliśmy do skrajnego zakłamania jako społeczeństwo.

  2. Szurnięty Mędrzec 16.08.2019 17:36

    Instalują panele słoneczne, w Anglii
    Debiile

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.