United Slaves of America

Opublikowano: 28.11.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 349

Amerykańskie więzienia przedstawiane są zwykle w filmach jako pojedyncze, wygodne cele dla jednego lub dwóch więźniów, w których można posiadać osobiste rzeczy i spokojnie wysypiać się nocą za zamkniętymi drzwiami. W rzeczywistości tak odsiadują tylko milionerzy w prywatnych więzieniach i przestępcy skazani w nagłośnionych przez media sprawach sądowych.Zwykli więźniowie gigantycznego systemu więziennego USA, który już dawno pod względem liczby odbywających karę pobił „stalinowskie łagry” przez wszystkie lata ich istnienia, siedzą stłoczeni w ogromnych, wielopiętrowych barakach, gdzie przemoc i wojny pomiędzy bandyckimi gangami są częścią codziennego życia.


Za najmniejsze nieposłuszeństwo wobec administracji więziennej więźniów przenosi się do karceru gdzie zamyka się ich w ciasnych klatkach, rodem ze średniowiecza, w których nie ma możliwości snu.

Oto jak się sprawy w USA naprawdę mają.

Opracowanie: RX
Na podstawie: politikus.ru
Źródło: Wolna Polska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pires
Użytkownik
Pires

Zakłady karne są budowane, a więźniów przybywa. Coraz większy odsetek obywateli siedzi w zakładach karnych. Ameryka jest pod tym względem liderem i z takiego kraju nie powinniśmy brać przykładu. To nie jest wolny kraj tylko faszyzm pod ładną przykrywką demokracji która walczy w tzw terroryzmem. Czy ktoś zapyta za co oni tam siedzą i jakie są efekty resocjalizacji? Wiezień po wyjściu na wolność najczęściej szybko wraca za kratki i taka kolej rzeczy jest najbardziej korzystna dla władz. W takim zakładzie karnym zwykły obywatel posądzony o terroryzm i osadzony bez wyroku może szybko stać się groźnym mordercą. Im więcej osób “siedzi” tym łatwiej sterować pozostałymi poprzez zastraszanie i zaostrzanie kar nawet za drobne przestępstwa.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Amerykańskie więzienia są w dużym procencie…prywatne! Tamtejszy system penitencjarny to przede wszystkim potężny biznes. I jak w każdym realnym biznesie chodzi o maksymalizację zysków przy minimalnych kosztach.