UNICEF przekaże 100 mln zł na wsparcie ukraińskich dzieci

Opublikowano: 15.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1236

Zobowiązanie do przekazania środków finansowych było częścią memorandum podpisanego przez Rasheda Mustafę Sarwara i Marlenę Maląg.

UNICEF przekaże 20 milionów dolarów (100 milionów złotych) na wsparcie dzieci ukraińskich uchodźców w Polsce. Zobowiązanie do przekazania środków finansowych było częścią memorandum podpisanego przez Rasheda Mustafę Sarwara, krajowego koordynatora UNICEF ds. reagowania kryzysowego w Polsce, oraz Marlenę Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Maląg powiedziała, że memorandum to ważny dokument, który świadczy o tym, że „zdajemy egzamin z solidarności”. „Los dzieci szczególnie leży nam na sercu, ponieważ to one często stają się największymi ofiarami wojny. Łatwiej jest pomagać, kiedy wspierają nas takie organizacje, jak UNICEF. Teraz będziemy wspólnie działać na rzecz najmłodszych, którzy znaleźli w Polsce schronienie”.

Zgodnie z memorandum, UNICEF włączy się w finansowanie rządowego programu „Rodzina 500+”, przeznaczając na ten cel 20 mln USD.

Autorstwo: Michał Waligóra
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Na podstawie: Radio Gdańsk, „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 15.10.2022 15:28

    Czy to prawda, że te środki będą pochodzić z polskich składek na tą organizację, które mielibyśmy wpłacić w następnych latach?

  2. Baltazar Bombka 16.10.2022 09:25

    A Polakom odbiorą 500+ na pierwsze dziecko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.