Unia Europejska zmusi nas do remontu domów i mieszkań

Opublikowano: 14.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5443

Unia Europejska zmusi nas do remontowania domów i mieszkań – ostrzegali na konferencji prasowej Konfederacji Michał Urbaniak i Witold Stoch. Zapowiedzieli ogólnopolską akcję przed biurami europosłów, którzy „będą odpowiedzialni za to, czy Polacy będą sami decydować, jak termomodernizować swoje budynki, czy zostaną do tego zmuszeni przez eurokratów z Brukseli wespół z polskim rządem, z polską administracją”.

Przedstawiciele Konfederacji przypomnieli przed warszawskim biurem europosła Roberta Biedronia, że w tym tygodniu Parlament Europejski ma głosować tzw. dyrektywę wywłaszczeniową, czyli dyrektywę budynkową EPBD, która w ramach Fit for 55 nakłada obowiązek wyremontowania w Polsce do 2030 r. 15 proc. najbardziej emisyjnych budynków oraz wszystkich pozostałych do 2050 r. Unijny program był popierany zarówno przez PiS, jak i PO.

Urbaniak podkreślił, że dyrektywa zmuszająca do drogiej termomodernizacji „nie zakłada, skąd wziąć na to pieniądze”, natomiast „zakłada nakładanie sankcji karnych”. Dodał, że Biedroń, tak jak inni europosłowie, otrzyma od Konfederacji pismo z apelem, aby sprzeciwić się proponowanej nowelizacji. „To test dla wszystkich europosłów, czy działają zgodnie z interesem Polaków, czy działają zgodnie z interesem saloników z Brukseli, czy z Davos” – oświadczył poseł.

Witold Stoch zwrócił uwagę na inne „złe dla wszystkich Polaków” konsekwencje przyjęcia dyrektywy wywłaszczeniowej, w tym „zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi od 2035 roku, czyli już za 12 lat”. Będzie się to wiązać m.in. „z obowiązkiem rezygnacji z kotłów gazowych, które przecież były promowane przez ostatnie lata przez Unię Europejską i przez polski rząd”.

Ponadto – jak wymieniał – „każdy budynek będzie musiał mieć tzw. paszport renowacji”. „Śmialiśmy się przez lata z Unii Europejskiej, że paszporty czy kolczyki mają krowy, czy inne zwierzęta, a do tego dojdą jeszcze paszporty dla budynków. Czyli nie tylko rzeczy ruchome, jak ludzie czy zwierzęta, ale i nieruchomości, ale i budynki będą musiały mieć swoje paszporty. Tak pięknie rozwija nam się ta unijna biurokracja” – podsumował.

Według niego niektórzy właściciele budynków mogą po prostu nie mieć pieniędzy na obowiązkowe termomodernizacje, a wtedy „będą musieli z tych swoich nieruchomości zrezygnować i ktoś je przejmie, więc dojdzie tu do pewnego rodzaju właśnie wywłaszczenia”.

Prawnik zaznaczył, że EPBD jest kluczową częścią Europejskiego Zielonego Ładu i programu Fit for 55, którego twarzą jest komisarz Frans Timmermans. „Oba programy zostały zaakceptowane przez polski rząd przez premiera Mateusza Morawieckiego, który – gdy była taka możliwość – to nie zawetował tych szkodliwych rozwiązań. Można było to zrobić. Nie zrobił tego premier Morawiecki. Teraz pewnie będzie wylewał razem z innymi posłami, ministrami krokodyle łzy, ale gdy trzeba było zareagować, to tego nie zrobił” – podkreślił.

Zdaniem Stocha „czas przejrzeć na oczy, jakie są koszty związane z UE”. „Mamy nadzieję, że Polacy dostrzegą te gigantyczne koszty, które będą musieli zapłacić, zobaczą, że Unia Europejska to nie są tylko rozdawane pieniążki, cukierki” – powiedział. W imieniu Konfederacji oświadczył, że „każdy europoseł, także europoseł Robert Biedroń, ma obowiązek zagłosować przeciwko tej dyrektywie”. „Bo wejście tej dyrektywy byłoby już naprawdę, mówiąc kolokwialnie, przegięciem pały” – podkreślił.

Jak zaznaczył Urbaniak, „pan Biedroń jest znany z tego, że wiele razy głosował już w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce”. „I teraz ma okazję, choć w części się zrehabilitować. My jesteśmy chrześcijanami. Wierzymy w to, że ludzie mogą się nawracać, mogą naprawiać swoje błędy, więc wierzymy w to, że może tym razem zmieni zdanie, może tym razem zagłosuje w interesie Polaków” – powiedział Michał Urbaniak.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Stary Kulas 14.03.2023 13:42

  Czy te głąby zdają sobie sprawę, że prawo unijne jest zwierzchnie nad polskim? Jeżeli nie dostosujemy przepisów do obowiązującego prawa UE znowu będziemy płacić horrendalne kary!

  Tymczasem wystarczy przepisy wprowadzić i… olewać ich wykonanie. Tak jak wielokrotnie robiono do tej pory.

 2. akami 14.03.2023 14:12

  Ale to stary szyd, więc jak ma się nawrócić? To są chazarskie geny. Zero empatii. Totalny animalizm. Więc na pewno zagłosuje jak zwierzę. Im, temu gatunkowi człekokształtnemu to sprawia przyjemność. Niszczenie. Wspieranie cywilizacji śmierci.

 3. Irfy 14.03.2023 14:20

  Odpowiedź na jakieś “fit for 55” czy inne próby wprowadzania komunizmu jest zawsze jedna. Polska. Tutaj takie rzeczy kończą się zawsze tak samo. Spektakularną klapą. Polska to taki “Afganistan komuny”. Najpierw zaszczepiali ją tu Ruscy, wyszło jak zawsze. A teraz robią to “zachodni” i wynik będzie identyczny.

  “Paszporty termo-jakieśtam”? Nie ma sprawy. Po pierwszym szoku będą w wolnej sprzedaży, za niewygórowaną sumę. Dojdzie do tego, że za niewygórowaną opłatę nawet psia buda ze starych desek będzie “fit”. Wywłaszczenia? Strachy na lachy. A jeszcze pewnie co cwańsi na tym zarobią. Bo w przypadku wywłaszczenia za wywłaszczony przedmiot trzeba wypłacić rekompensatę. Tak, jak wypłaca się je w przypadku gruntów pod drogi czy lotniska.

  I zazwyczaj są to rekompensaty bardzo godziwe. Jeśli więc ktoś będzie posiadaczem niesprzedawalnej rudery, w dodatku obciążonej współwłasnością z rodziną, z którą ni diabła nie da się dogadać, to takie wywłaszczenie będzie jak dar niebios. Przyjdą pan z panią, wywłaszczą, za odpowiednią opłatą zawyżą cenę nieruchomości tak, żeby wszystkim się opłaciło i gra muzyka. Współwłaściciele dostają do ręki żywą i fajną gotówkę, mordę w kubeł wsadzi też koszmarny wujcio, który dotychczas uniemożliwiał jakiekolwiek operacje na “rodowych włościach”. Państwo ruderę oficjalnie zabije dechami, oznaczywszy ją jako “pustostan niezamieszkały”, który żadnych tam “fit” nie będzie musiał spełniać i gra muzyka. Tyle wyjdzie z tych komunistycznych mrzonek.

 4. elroman 14.03.2023 17:17

  Szkoda że nasi ludzie uciskani tyle lat (PRL) nadal wierzą pinokiowi i pojda na te szumowiny głosować.

 5. Szwęda 14.03.2023 17:34

  Całkiem możliwe, ze nasza narodowa “bylejakość” okaże się dla nas ratunkiem. Diabły i psychopaci są perfekcjonistami, dlatego może ich plany prędzej czy później zawalą się bo nie przystają do leniwej, kapryśnej, niedokładnej i nieprzewidywalnej natury ludzkiej.

 6. replikant3d 14.03.2023 19:51

  ,,Irfy,, Poczytaj o,,internecie rzeczy,, To już nie te czasy. Kiedyś to było wykonalne bo inwigilacja nie miała odpowiednich ,,narzędzi,,Teraz Postawią 5g i bedzie permanentny podsłuch i podgląd. Mój kumpel kiedyś miał incydent ze służbami. Nie tak dawno ,może z rok temu.Wzięli go na ,,spytki,, Wiesz w jakim był szoku gdy pokazano mu co o nim wiedzą? A sam unika jak ognia cyfrowej płatnośći, mediów społecznościowych, wiedzieli o nim WSZYSTKO. Nawet parę rzeczy o których nie miał pojęcia. Władza ma obszerne info o wszystkich mieszkańcach tego kraju.

 7. pikpok 14.03.2023 22:52

  replikant3d
  W czasach Internetu rzeczy pewnie nawet wibratory przesyłają regularnie dane. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy co nam zgotowali psychopaci i jakimi narzędziami dysponują(5G, grafen).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.