Unia Europejska broni uboju rytualnego

Opublikowano: 12.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 641

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wezwał rząd Walonii do wycofania się z przepisów, które przewidują zakaz muzułmańskiego i judaistycznego uboju rytualnego. Regulacje wprowadzone przed trzema laty naruszały bowiem przepisy o wolności religijnej. Tym samym UE stanęła w obronie uboju rytualnego na terenie całej wspólnoty.

Walonia w 2017 roku zdecydowała się na wprowadzenie zakazu uboju zwierząt, gdy nie są one wcześniej odpowiednio ogłuszone. Belgijski region powoływał się wówczas na konieczność dbania o dobrostan zwierząt, ale jego argumentów nie przyjmowały tamtejsze wspólnoty religijne. Muzułmanie i Żydzi zgodnie zaskarżyli więc przepisy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Dzisiaj rzecznik generalny tej instytucji, Gerard Hogan, poinformował o konieczności uchylenia zakazu uboju rytualnego halal. Co prawda Trybunał uważa, że zwierzęta powinny być chronione w momencie uśmiercania, ale wszelkie uregulowania nie mogą naruszać „wolności wyznania i głęboko zakorzenionych przekonań religijnych”.

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE oznacza, że wszystkie państwa unijne muszą przestrzegać żydowskich i muzułmańskich rytuałów religijnych. Według Hogana spożywanie mięsa w ramach uboju rytualnego przez osoby nie należące do tych wspólnot religijnych byłoby już z kolei sprzeczne z unijnymi przepisami.

Na podstawie: Politico.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. kozik 12.09.2020 23:42

  Zaraz, zaraz.
  A jeśli moja religia nakazywałaby następujące postępowanie z niewiernymi sędziami TS UE:
  “Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po karkach aż zabijecie lub zranicie wielu z nich”(47:4)
  to czy dobrze rozumiem, że:
  “wszelkie uregulowania nie mogą naruszać wolności wyznania i głęboko zakorzenionych przekonań religijnych”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.