Unia Europejska broni uboju rytualnego

Opublikowano: 12.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 82

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wezwał rząd Walonii do wycofania się z przepisów, które przewidują zakaz muzułmańskiego i judaistycznego uboju rytualnego. Regulacje wprowadzone przed trzema laty naruszały bowiem przepisy o wolności religijnej. Tym samym UE stanęła w obronie uboju rytualnego na terenie całej wspólnoty.

Walonia w 2017 roku zdecydowała się na wprowadzenie zakazu uboju zwierząt, gdy nie są one wcześniej odpowiednio ogłuszone. Belgijski region powoływał się wówczas na konieczność dbania o dobrostan zwierząt, ale jego argumentów nie przyjmowały tamtejsze wspólnoty religijne. Muzułmanie i Żydzi zgodnie zaskarżyli więc przepisy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Dzisiaj rzecznik generalny tej instytucji, Gerard Hogan, poinformował o konieczności uchylenia zakazu uboju rytualnego halal. Co prawda Trybunał uważa, że zwierzęta powinny być chronione w momencie uśmiercania, ale wszelkie uregulowania nie mogą naruszać „wolności wyznania i głęboko zakorzenionych przekonań religijnych”.

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE oznacza, że wszystkie państwa unijne muszą przestrzegać żydowskich i muzułmańskich rytuałów religijnych. Według Hogana spożywanie mięsa w ramach uboju rytualnego przez osoby nie należące do tych wspólnot religijnych byłoby już z kolei sprzeczne z unijnymi przepisami.

Na podstawie: Politico.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Zaraz, zaraz.
A jeśli moja religia nakazywałaby następujące postępowanie z niewiernymi sędziami TS UE:
“Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po karkach aż zabijecie lub zranicie wielu z nich”(47:4)
to czy dobrze rozumiem, że:
“wszelkie uregulowania nie mogą naruszać wolności wyznania i głęboko zakorzenionych przekonań religijnych”?