UNESCO ostrzega przed globalnym niedoborem wody pitnej

Opublikowano: 24.03.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1091

Niedobór wody może stać się problemem globalnym już w 2030 roku. W jego wyniku, dojdzie do zniknięcia 40% zasobów wody pitnej. Wskazuje na to coroczny raport UNESCO z okazji Światowego Dnia Wody, który jasno wskazuje, że winę za taki stan rzeczy, ponosi cała ludzka cywilizacja.

Zdaniem ekspertów świat nie podejmuje żadnych wysiłków, aby chronić zasoby wodne Ziemi. Autor raportu przypomina, że nawet ​​dziś ponad dwa miliardy ludzi nie ma bezpośredniego dostępu do wody. W dobie pandemii, gdy higiena jest tak ważna dla zachowania zdrowia, skala problemu jest łatwo dostrzegalna.

W raporcie zaznaczono, że konieczne jest ponowne rozważenie kwestii prawidłowej oceny kosztów zasobów wodnych, opartej nie tylko na jej cenie rynkowej, ale także na korzyściach, jakie może przynieść jej dystrybucja. Autorzy raportu podkreślają, że w chwili obecnej, nie ma modelu, który pozwalałby na taką ocenę. Konieczne jest jednak wypracowanie zintegrowanego podejścia, które pozwoliłoby na rozważenie różnych aspektów użytkowania zasobów wodnych.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Unesdoc.unesco.org, Unwater.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,83 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

podatek od CO2 + podatek od wody = podatek od życia

Radek
Użytkownik
Radek

Coś nowego szykują za parę lat?