Umorzono sprawę pobicia Polaka przez amerykańskiego żołnierza

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1590

Prokuratora Okręgowa w Warszawie zdecydowała się na umorzenie postępowania wobec żołnierza ze Stanów Zjednoczonych. Był on oskarżony o pobicie mieszkańca Łodzi, który stanął w obronie kobiety wyzywanej przez dwóch Amerykanów. Podstawą do umorzenia sprawy były umowy międzynarodowe podpisane przez Polskę i USA.

Z czwartku na piątek 20 maja przy ulicy Piotrowskiej w Łodzi doszło do zdarzenia z udziałem polskiego małżeństwa i dwóch amerykańskich żołnierzy. Wojskowi wpierw przedstawili się jako wspierający misję amerykańskich lotników w Łasku. Później mieli jednak zacząć wyzywać kobietę, w obronie której stanął jej mąż.

Mężczyzna został ostatecznie brutalnie pobity. Jak mówi w rozmowie z serwisem Gazeta.pl, musiał przejść dwie operacje żuchwy. Obecnie natomiast uczęszcza na rehabilitację, a po niej zostanie dodatkowo poddany operacji plastycznej.

Żołnierz ze Stanów Zjednoczonych nie poniesie jednak odpowiedzialności za pobicie, a przynajmniej nie nastąpi to w naszym kraju. Prokuratura Okręgowa w Warszawie musiała umorzyć postępowanie w tej sprawie, bo na mocy polsko-amerykańskich umów wojskowi z USA nie podlegają polskiej jurysdykcji.

Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Venom 21.07.2022 07:29

    I tak właśnie z jednego reżimu dostaliśmy się pod drugi ,

  2. agama 21.07.2022 13:02

    jak nie czerwona zaraza, to amerykańska

  3. rici 23.07.2022 12:54

    Czyli dla polskiego prawa, amerykanskiego zolnierza niema, a jak go zabije, to nic mi nie moga zrobic, bo zabilem “nic”, czyli cos czego niema.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.