Umorzono postępowanie ws. zabitego włamywacza

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1714

Podjąłem decyzję i wydaję polecenie prokuraturze natychmiastowego umorzenia postępowania wobec rodziny z Poznania, z uwagi na fakt działania w obronie koniecznej – poinformował minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Ziobro zapowiedział także odwołanie szefa prokuratury Poznań-Grunwald, który w sobotę postawił zarzuty domownikom. Podczas szarpaniny włamywacz został śmiertelnie ugodzony nożem. Za to domownikom miało grozić od roku do 10 lat więzienia. „Wskazałem jako podstawę umorzenia brak jakichkolwiek podstaw prowadzenia wobec niego postępowania i niewyczerpanie znamion przestępstwa” – podkreślił minister.

Negatywnie ocenił działania prokuratury i policji w tej sprawie. Podkreślił, że mamy tu do czynienia z obroną konieczną. „To, że ich zdrowie było zagrożone, nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę nie tylko osobę napastnika, ale wyjątkową agresję, brutalny charakter jego działania” – powiedział Ziobro.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 13.10.2022 17:48

    Nie lubię tego bufona, ale akurat tu postąpił prawidłowo .Szkoda że nie mamy prawa takiego jak na przykład w Texasie. Tam jak wleziesz na czyjąś posesję, mozesz zginąć, A prawo chroni własciciela a nie bandytę.

  2. Dgruzin 13.10.2022 19:44

    Nawet ślepej kurze zdarzy się …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.