Umorzenie śledztwa ws. zanieczyszczenia rzeki

Opublikowano: 28.05.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 536

Umorzone zostało śledztwo w sprawie zatrucia rzeki Białej przez fabrykę IKEA w Koszkach, prowadzone z zawiadomienia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. IKEA uniknie kary, gdyż prokuratura uznała, że szkody były nieznaczne.

Podstawą umorzenia postępowania był brak ustawowych znamion czynu zabronionego. Co prawda do zatrucia rzeki doszło, ale – jak wynika z zebranego w śledztwie materiału dowodowego – nie można mówić o zniszczeniach w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach, a o takich jest mowa w kodeksie karnym – poinformował prokurator Jerzy Fiedoruk.

Postanowienie nie jest prawomocne.

Do zanieczyszczenia rzeki doszło na początku listopada. Badania WIOŚ wykazały, że przyczyną były chemikalia, które dostały się do wody z fabryki IKEA w Koszkach. Z tego powodu wstrzymano rozruch technologiczny zakładu.

Ilość substancji, które trafiły do rzeki, nie zagrażała życiu i zdrowiu ludzi czy nie mogła spowodować obniżenia jakości wody, zniszczenia w świecie roślinnym czy zwierzęcym w znacznych rozmiarach – powiedział prokurator Fiedoruk.

Dodał też, że sytuacja szybko się unormowała, więc WIOŚ wydał zgodę na wznowienie rozruchu technologicznego fabryki.

Jest to kolejny przykład tego jak wielkie fabryki czy korporacje mogą bezkarnie i za cichym przyzwoleniem urzędników zanieczyszczać i degradować środowisko, a robią to stopniowo, według urzędniczego żargonu w nieznacznych rozmiarach, ale za to co jest najgorsze regularnie i skutecznie.

Opracowanie: Araste
Źródło: CIA


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. fm 28.05.2012 09:34

  Jak widać faszyści mogą robić co chcą…

 2. eLJot 28.05.2012 11:48

  Przecież to wina socjalistów!

 3. Yogipower 28.05.2012 17:44

  @eLJot przecież faszyści to socjaliści.

 4. XXIRapax 28.05.2012 18:42

  jak juz ch… strzeli ostatnie zwierzę na Ziemi, ostatnie kilka kropel wody zatrujemy i wytniemy ostatnie drzewo…
  Wtedy będziemy żreć pieniądze.
  Uwielbiam wasze komentarze.
  Zawsze wszystko zrobił, robi, lub zrobi ktoś inny tylko nie MY!!
  Uważajcie ludzie na siebie i na swoich bliskich.
  ŹLI ONI SĄ WSZĘDZIE!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.