Ulicami Warszawy przemaszerował KOD i PiS

Opublikowano: 14.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Około 30 tys. osób wzięło udział w manifestacji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Uczestnicy marszu zebrali się pod budynkiem, w którym niegdyś mieściła się siedziba Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i ruszyli w kierunku siedziby PiS-u. Obrana trasa przemarszu miała zademonstrować podobieństwo pomiędzy dzisiejszym kierownictwem Polski i dawnymi władzami komunistycznymi.

Uczestnicy manifestacji wyszli na ulice z flagami Polski i Unii Europejskiej, transparentami głoszącymi „Stop dewastacji Polski” oraz plakatami o wymowie antyrządowej. Na początku akcji lider KOD Mateusz Kijowski oświadczył, że dzisiejsza opozycja jest zmuszona walczyć o ideały „Solidarności”, której aktywna działalność doprowadziła do wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

„Solidarność to jest to, co łączyło nas wtedy i łączy nas dzisiaj. Stan wojenny to było wielkie zło. Ponad 100 śmiertelnych ofiar, tysiące ludzi ze złamanym życiem, utraconym zdrowiem. Oni walczyli o wolność, o godne życie, o gospodarkę opartą o zdrowe zasady rynkowe. Dziś po trochu musimy zacząć walczyć o to samo” – mówił lider KOD.

Akcja rozpoczęła się uczczeniem minutą ciszy pamięci ofiar stanu wojennego i odśpiewaniem hymnu. W czasie przemarszu uczestnicy akcji napotkali na swej drodze kontrmanifestację, strony usiłowały się przekrzyczeć, ale starć udało się uniknąć.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Brev
Gość
Brev

tytuł artykułu powinien chyba brzmieć “Ulicami Warszawy przemaszerował KOD” bo o pisie nie ma ani słowa, chyba że to on zrobił kontrmanifestację :D

Czejna
Użytkownik
Czejna

Faktycznie swietnie dobrany tytul. Swoja droga, trzeba miec tupet, aby wykorzystac Solidarnosc, lecz wiedzac jak ten ruch byl zinfiltrowany, to przestaje mnie dziwic powolywanie sie tej strony na poniekad swoj ruch.

smerf
Użytkownik
smerf

Te manifestacje KOD-u (nie tylko w Warszawie, ale i w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, a nawet w zapyziałym Krośnie) to tylko przygrywka. Na kolejnych manifach ludzi będzie więcej i więcej. Aż ruszy cała masa i za kudły wydrze z Posad i Stołków wichrzycieli bezkarnie, jak dotąd, dzielących i szczujących na siebie wzajemnie Polaków.
Dała kiedyś radę Solidarność (świeć Panie nad jej duszą) uporządkować błędy i wypaczenia socjalizmu, tak i wkrótce będzie ripley w wykonaniu KOD-u.
Rządząca mniejszość przekona się, że suweren nie tylko ten, co kwili pod butem, ale i ten, co potrafi dać w mordę i zasadzić z tego buta… kopa!
Amen.

smerf
Użytkownik
smerf

A ile na tej transakcji zarobiłem?

P.S. Katolu, ja nie wiem, kto to ub-owiec… Nigdy się z kimś takim nie zetknąłem.
A inni, na których usługach jestem niby, to kto taki?

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

Ile tu się UBeckich wnuczków nazlatywało