Ulicami Londynu przeszedł Marsz Miliona Masek

Opublikowano: 06.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1784

Wczorajszy Marsz Miliona Masek w Londynie zakończył się ostrym starciem demonstrantów z policją. Marsz zgromadził nie tylko anarchistów, ale też antyszczepionkowców, a u stóp kolumny Nelsona na Trafalgar Square podpalono kukłę Borisa Johnsona.

Na wczorajszym, dorocznym Marszu Miliona Masek, zdecydowanie spokojnie nie było. Anarchiści i antysczepionkowcy zgromadzeni w centrum Londynu zachowywali się agresywnie, rzucając w kierunku funkcjonariuszy policji różnego rodzaju pociski, w tym fajerwerki. Zmuszona do interwencji policja starła się z demonstrantami i wydała nakaz opuszczenia terenu zgodnie z tzw. sekcją 35. Ale protestujący nie byli skłonni posłuchać nakazu, w związku z czym funkcjonariusze musieli wobec niektórych demonstrantów zgromadzonych na Parliament Square, Trafalgar Square i Oxford Circus użyć siły.

Wczorajszy Marsz Miliona Masek był nadzwyczaj agresywny – dość powiedzieć, że u stóp kolumny Nelsona na Trafalgar Square spalona została kukła Borisa Johnsona (przy wyraźnej zachęcie ze strony tłumu), a w trakcie starć rannych zostało przynajmniej pięciu policjantów. Funkcjonariusze dokonali także aresztowania przynajmniej dziewięciu demonstrantów.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krisnow 06.11.2021 22:50

    Miejmy nadzieję że Polska się też obudzi, zanim ci szaleńcy z Wiejskiej do końca nas zniewolą!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.