Ukrywają nazwy mediów, które otrzymały 61 mln CAD dotacji

Opublikowano: 13.08.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1276

Liberalny rząd nie ujawni nazw kanadyjskich wydawców, którzy skorzystali z prawie 61 milionów dolarów dotacji określanych jako „pomoc w sytuacji nadzwyczajnej”.

Media otrzymały te dotacje oprócz znacznego wsparcia federalnego, które już im zaoferowano w ramach funduszu ratunkowego o wartości 600 milionów dolarów, przekazanego przez liberałów w 2018 roku. Ponadto wydawcy mogą również ubiegać się o dofinansowanie za pośrednictwem Canada Periodical Fund.

Według Blacklock’s Reporter w liście z 21 lipca do komisji ds. dziedzictwa i kultury Izby Gmin nie ma żadnej wzmianki o danych firm medialnych.

„Te środki pokazują zaangażowanie rządu zarówno w solidny, różnorodny i zrównoważony ekosystem informacyjny, jak i zapewnienie, że Kanadyjczycy mogą od swojego rządu otrzymywać na czas informacje, których potrzebują”, stwierdza minister kanadyjskiego dziedzictwa (kultury) Steven Guilbeault.

List ujawnił, że wiele organizacji zostało obsypanych 60,8 milionami dolarów z funduszy podatników, aby przekazać „aktualne informacje od rządu”.

Po naciskaniu na ujawnienie nazwisk wydawców i wysokości otrzymanych kwot, pracownicy Canadian Heritage nie ujawnili tych informacji.

Wiadomo, że takie jak lewicowy Narwhal i inne, zostały obsypane setkami tysięcy dolarów podatników. W marcu tego roku ujawniono, że The Narwhal otrzymał 355 000 dolarów od premiera Justina Trudeau.

Ponadto firma medialna FP Newspapers Inc. otrzymała od rządu liberalnego 6,2 miliona dolarów z funduszy podatników.

Rząd Trudeau zasygnalizował również, że będzie starał się zapewnić dodatkowe fundusze na CBC, które już teraz otrzymuje znacznie ponad miliard dolarów podatników, pomimo ciągłej utraty przychodów z reklam i oglądalności.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.