Ukraińskie kobiety i dzieci mogą trafiać do ZEA jako niewolnicy

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1924

Odkąd miliony Ukraińców uciekły z rozdartego wojną, wzrosły obawy odnośnie potencjalnego handlu ludźmi. Amerykańscy eksperci ostrzegają, że uchodzące ukraińskie kobiety i dzieci są prawdopodobnie sprzedawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do „niewolnictwa seksualnego” i do niewoli domowej.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zasugerował, że od czasu inwazji pięć miesięcy temu zaginęło około 200 tysięcy dzieci. Teraz nowy raport Waszyngtońskiego Instytutu Obrony i Bezpieczeństwa oraz nowojorskiego Centrum Spraw Zagranicznych ujawnił, że niektóre z zaginionych kobiet i dzieci mogą być przemycane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chociaż kwestia handlu ludźmi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie jest sama w sobie nowa, raport mówi, że zostanie ona poddana turbodoładowaniu z powodu eksodusu uchodźców z Ukrainy. Florian Schmitz, jeden z autorów raportu, wezwał Zachód do pociągnięcia do odpowiedzialności winnych i błagał kraje rozwinięte, by nie przymykały na to oczu.

„Biorąc pod uwagę masowy ruch bezbronnych kobiet i dzieci z Ukrainy do Rosji od początku wojny, czasami pod przymusem, wydaje się bardzo prawdopodobne, że wiele z nich zostanie sprzedanych do ZEA i innych krajów. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu na ten problem” – ostrzegają organizacje charytatywne zwracając uwagę, że przestępcy biorą na cel ukraińskie kobiety i dzieci.

Raport miał na celu rzucenie światła na współczesne niewolnictwo i wykorzystywanie pracowników migrujących, skupiając się zarówno na Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i roli krajów Europy Wschodniej jako wysoce wydajnych ośrodków handlu ludźmi. Według ekspertów jest to problem, który pogorszy się od początku wojny, ponieważ wiele kobiet i dzieci jest zmuszonych do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Traumatyzowane i bezbronne będą głównym celem handlarzy ludźmi.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.