Ukraiński lekarz zabijał „wrogów” w Donbasie

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 411

Ukraiński lekarz Aleksander Czernow, który pracował w Jenakijewe podczas operacji wojskowej Kijowa przeciwko powstańcom Donbasu, przyznał się do zamordowania tych pacjentów, których nazwał „wrogami”.

W wywiadzie dla kanału internetowego “UkrLife” Czernow powiedział, że podczas pracy w szpitalu w Jenakijewe dzielił pacjentów na kilka kategorii, z których jedną stanowili „wrogowie” z oddziałów powstańców. Przy tym, jak powiedział, kierował się „kilkoma zasadami”, a wśród nich — „zapewnienie własnego bezpieczeństwa” i „szkodzenie wrogim pacjentom, czyli żołnierzom wroga”.

Wyjaśnił, że jako lekarz anestezjolog dobierał taką kombinację leków, która prowadziła do śmierci pacjenta, ale przy tym, aby ustalenie prawdziwej przyczyny śmierci „możliwe było tylko poprzez bardzo, bardzo drogą i pogłębioną ekspertyzę”. Odpowiednie oświadczenia Czernow wydaje począwszy od 14 minuty nagrania.

Na pytanie prowadzącej, że w „cywilizowanym świecie” lekarze udzielają pomocy medycznej jeńcom, Czernow odpowiedział, że „przysięga Hipokratesa sama w sobie nie ma żadnej mocy prawnej”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rumcajs 22.06.2016 10:05

    Jest to nastepny z wielu dowodów na to, że ukraińcy wszelkie prawa, czy ustalenia interpretują w swój sposób. Mordercę i faszyste, banderę ogłaszaja bohaterem narodowym, ludobójstwo, zas wojna “polsko-ukraińską”. Uzurpuja sobie prawo do mordowania jeńców, w swój sposób realizuja porozumienie z mińska… Zachód jak zwykle nic nie zrobi, bo to jest tak samo zdegenerowany…

  2. 8pasanger 23.06.2016 03:31

    @ wiktor-x racja Lekarz przechwalający się mordowaniem pacjentów to dno dna.Mam nadzieję, że Ukraińcy otrząsną się z tych brunatnych zbrodniarzy zanim dojdzie do jeszcze większych tragedii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.