Ukraińscy żołnierze dręczą bliskich zabitych i pojmanych Rosjan

Opublikowano: 27.03.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5465

Poniższe materiały nie są rosyjską propagandą. Rozpowszechniają je Ukraińcy.

Ukraińscy żołnierze chwalą się w internecie sadyzmem zamieszczając w internecie filmy dokumentujące ich rozmowy telefoniczne. Dzwonią do matek, żon, dziewczyn i dzieci rosyjskich żołnierzy, którzy zostali pojmani lub zabici, używając znalezionych przy nich telefonów, by w wulgarny sposób poinformować je, że są „kur**mi” i „zajeb***” ich synów, mężów, narzeczonych i ojców.

Na koniec sławne nazistowskie pozdrowienie „sława Ukrainie”, porównywalne z „Heil Hitler”, to samo, które często było ostatnimi słowami, jakie tuż przed brutalną śmiercią słyszeli Polacy na Wołyniu (do niedawna w polskich mediach można było o tym mówić i pisać, teraz to temat tabu).

Wojna i bezkarność wyzwalają w ludziach bestialstwo, ale trudno mówić w tym wypadku o dziczeniu moralności, ponieważ podobne telefony wykonywane są od pierwszych dni konfliktu. Wygląda na to, że banderowcy po prostu lubują się w sadyzmie.

Artykuł 13 III Konwencji Genewskiej stanowi: „Jeńcy wojenni powinni być zawsze traktowani w sposób humanitarny. Wszelkie bezprawne działanie lub zaniechanie ze strony Mocarstwa zatrzymującego, powodujące śmierć lub poważne zagrożenie zdrowia jeńca wojennego znajdującego się w jego władzy, jest zakazane i uważane będzie za ciężkie naruszenie niniejszej Konwencji. W szczególności żaden jeniec wojenny nie może być okaleczony fizycznie ani poddany doświadczeniom lekarskim lub naukowym jakiegokolwiek rodzaju, które nie są uzasadnione leczeniem tego jeńca i nie leżą w jego interesie. Jeńcy wojenni powinni być również stale chronieni zwłaszcza przed każdym aktem gwałtu lub zastraszenia, przed zniewagami i ciekawością publiczną. Środki odwetowe względem nich są zabronione”.

Miesiąc temu attache wojskowy przy ambasadzie Ukrainy w Waszyngtonie, gen. Borys Kremenecki, zapewnił, że rosyjscy jeńcy „Mają dostęp do jedzenia i picia, są traktowani zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym”. „(…) traktujemy ich [rosyjskich jeńców] zgodnie z Konwencją Genewską, mogą zadzwonić do rodziców” – dodał.

A jak to wygląda w praktyce? Na nagraniu wideo opublikowanym na zamkniętym czacie internetowym ukraińskich żołnierzy, które wyciekło do sieci, widać jak przestrzegają międzynarodowych konwencji. Rosyjscy żołnierze leżąc na ziemi z workami na głowach są „przesłuchiwani”. Nikt nie udziela im pomocy medycznej, a na końcu nagrania Ukraińcy szukają wśród Rosjan oficerów i zabijają ich pojedynczymi strzałami w głowę. Odradzam oglądanie poniższego materiału ze względu na bestialstwo. Jeśli uruchomisz player – robisz to na własną odpowiedzialność. Możliwe, że film wyciekł do sieci dzięki Ukraińcowi przeciwnemu takim praktykom. Nie każdy ma mentalność banderowca i pochwala zbrodnie wojenne.

Jeżeli jedna strona konfliktu będzie łamać konwencję, druga również zacznie to robić, a to oznacza eskalację konfliktu. Łamanie konwencji działa na szkodę żołnierzy ukraińskich i rosyjskich, gdyż oznacza wzrost liczby ofiar. Ukraińcy bezmyślnie zabijając Rosjan nie tylko utrudniają zawarcie pokoju, ale również zmniejszają szanse przeżycia żołnierzy ukraińskich wziętych do rosyjskiej niewoli (np. w ramach wymiany jeńców).

Tyle się w polskich mediach pisze i mówi o brutalności Rosjan – podobno grabią, gwałcą, mordują, przymusowo wywożą Ukraińców wgłąb Rosji itd., ale gdy szukałem dowodów w postaci zdjęć i filmów, aby opublikować je dla informacyjnej równowagi i obiektywności, że nie są „aniołkami”, nie znalazłem ich. Albo ich nie ma, albo Rosjanie – w odróżnieniu od Ukraińców – nie chwalą się swym okrucieństwem.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

21 komentarzy

 1. polach 27.03.2022 11:31

  Chamy bez rozumu i sumienia sami się tak ubili z człowieczeństwa…

 2. MasaKalambura 27.03.2022 11:56

  Prawda, bez rozumu bandyci, zamiast wywalić telefony, kiedy już wiedzieli że wpadną w ręce obrony Ukrainy, to przekazali swoje dane i dane swych rodzin swoim ofiarom, które napadli.

  Czego się spodziewali? Miłosierdzia? A sami je mają?

 3. Admin WM 27.03.2022 12:52

  Dziwię się ludziom uważającym siebie za moralnych, którzy pochwalają demoralizację.

 4. MasaKalambura 27.03.2022 13:06

  Czy ja to pochwalam? Gdzie? Raczej nie dziwię się upadkowi moralności w czasie wojny. To historyczna stała.

  Homo sum, humani nihil a me alienum puto

  Jak idziesz na wojnę jako napastnik i bandyta, nie dziw się że będziesz traktowany jak bandyta. A twoja rodzina będzie o tym w niewybredny sposób poinformowana, gdy zostaniesz złapany i dasz do niej namiary.

 5. pikpok 27.03.2022 14:22
 6. robi1906 27.03.2022 14:55

  Ludzie albo są idiotami albo tymi co tymi idiotami rządzą, Masa nie jest idiotą On tylko stara się sterować idiotami (przez pewien czas uważałem go za poplecznika tego no z Biesłana jak mu tam było??? a Basajewa) więc dla ciebie Masa przesłanie z Czeczenii za świńskie naboje i świńskie żarty:
  trzymaj spodnie zapiete w kroku, bo po ciebie idą:
  https://www.youtube.com/watch?v=oj4m7b1eYeY

  Ważna uwaga: na końcu ostatniego filimiku, było “oficery”, przypomnę “Ogniomistrza Kalenia” z łun w Bieszczadach kiedy upadlińcy chcą zarżnąć polskich jeńców, i jeden z szeregowców się wyrywa, bo psycha mu się złamała a herszt banderowców mówi…. “najpierw oficery”.

  Ty się módl Masa o to by po ciebie przyszli Czeczeńcy, ty się o to módl.

 7. andi170 27.03.2022 15:22

  Ukraincy to typowy faszystowski naród,jak to powiedział jeden redaktor w telewizji ukraińskiej ,,trzeba ich wymordować wraz z dzieciami bo wtedy nikt się nie zemści za popełnine zbrodnie” to pokazało prawdziwą naturę ukraińców.

 8. WeLeS 27.03.2022 16:06

  Masa – Ciekawa retoryka, w takim wypadku kiedy identyczne rozliczenie bandytów plandemiczno – covidowych, czy wobec takowych już jesteś cieńki Bolek? Ludzie zacznijcie wy w końcu myśleć globalnie, a nie lokalnie. Lokalnie działa program – PATRIOTYZM, który skłania do obrony ojczyzny gdzie jednak jesteś zwykłym podmiotem – martwym niewolnikiem systemowym, który ma prawo i obowiązek utrzymywać swoich zwierzchników. Podejrzewam że Tobie do tych niedoczłowieków dużo nie brakuje, wystarczy odrobina obróbki socjotechnicznej i będziesz mógł robić to samo co te bestie.

 9. MasaKalambura 27.03.2022 17:35

  Jestem człowiekiem czy tego chcę czy nie. Widzę siebie strzelającego do Ukrainców. Widzę siebie strzelającego do Rosjan. Nic co ludzie mogą zrobić nie dziwi mnie, bo to zwykle już było. Ciągle jest. I nie przestaje być.

  Nie wprowadziliśmy na polskie ziemie technologii nuklearnych i w nagrodę możemy być zaszczyceni kilkoma zrzutami tej technologii w celach krajowo – ekologicznych jak sądzę. Bez ludzi tylko przyroda i duchy…

  Pan Putin ogarnia dziś dusze większości rodaków.
  Wcześniej był to lokalny pracownik sanitarny z nanotechnologiami bioimplementacyjnymi RNA na DNA. Lub nie.
  Kolejny będzie Wielki Post. Ramadan. A dla tych co nie poszczą – głód… jeśli wojujący nie zaniechają zabijania.

  I na końcu każdego ludzkiego żywota – śmierć, zmartwychwstanie, Sąd i Przeznaczenie.

 10. robi1906 27.03.2022 18:20

  O i Masa się znalazł, co już nie chcesz być pochowany pod Kindżałem?, co tu jeszcze robisz?.
  Czego pod posłem Słomką nie leżysz w grobie zamiast niego (bo podobno odnalazł się w Rzeszowie).

  W latach 90′ nie uwierzycie głosowałem na KPN, poważnie…
  dlatego mówię,
  jeśli jesteście młodymi głupcami!!!, to zacznijcie słuchać tych co zmądrzeli,
  a nie tych co drą ryja o Polsce, i o wierze, i o jezusku chędożonym i o tem żeby modlić się do żydów w kościele i poza nim,
  bo i Moczulski (założyciel KPN) to żyd chazarski jak i cała reszta tej zażydzonej banderowskiej swołoczy.

  I dopowiem zasługujemy na honorowego prawdziwego Nobla, a nie dla tego dla tego Nobla co sprzedają tym Wałęsom czy innym Obamom, a dlaczego zasługujemy?, bo nie było żadnych polskich tłumów dla tego zdziczałego pedofila Bidena.

 11. MasaKalambura 27.03.2022 20:21

  Rob, Co znaczy, się znalazł? Co za kindżał ci się po mózgownicy plącze.

  Przy czym jak zwykle, każda okazja dobra, by zjechać żyda.

 12. WeLeS 27.03.2022 21:11

  Masa – CZŁOWIEK to istota twórcza i taka istota tworzy, a nie niweczy, niszczy, unicestwia. Jeżeli będziesz strzelać do Ukraińców, Rosjan, Białorusinów to również prędzej czy później będziesz strzelać do Polaków którzy mają odmienne zdanie lub poglądy. CZŁOWIEK – tworzy, bio-roboty – produkują, zombie – niszczą. Swoim działaniem obierasz kim jesteś, lecz zanim następuje działanie jest myśl i tylko u człowieka jest ona twórcza, bio-robot działa według programów, poleceń, rozkazów, zombie według popędu emocjonalnego. Sam sobie odpowiedz kim jesteś.

 13. MasaKalambura 27.03.2022 21:24

  WeLes –
  CZŁOWIEK to istota twórcza i niszcząca.
  Jest jak ziarno zboża i jak pleśń na gnijącym.
  Człowiek może płodzić niczym rodzic lub artysta,
  może też przeklinać i zabijać wszystko.

  Mówisz: człek i robot, dwa oblicza nasze.
  Mówisz dobro i zło, świateł dwoje i dwie tarcze.
  Mówię jednym on. Tym i tamtym jest po trochu.
  Kiedy wybór ma i nie ma go. Śpi i budzi się, śpi znowu…

 14. Doctor Who 28.03.2022 02:37

  MasaKalambura nie wiedziałem, że tak lubisz wojnę. Szkoda … O gustach się nie dyskutuje, jednak nie namawiaj innych do wojny, ja Cię proszę. I jeszcze, czy mógłbyś się powstrzymać od przekonywania, że jak już przekonasz do wojny, to przekonani przez Ciebie zginą. Czyli nie wyręczaj się innymi, samemu pławiąc się w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

 15. MasaKalambura 28.03.2022 06:41

  Wskaż dokładnie, w którym miejscu i którymi słowami zachęcam do wojny. Bo tego nie robię ani nie mam takiej intencji. Brzydzę się najeźdźcami, rozumiem obowiązek obrony.

 16. Fenix 28.03.2022 07:33

  Człowiek zamiast wyboru wolnej woli, swoją władzą niewolić woli ? Na wojnie twoja bezsilność wynikająca z ich władzy , uwalnia w tobie bestie. Niszczyć, mordować, i krzywdzić drugiego to nie twoja chwała, lecz wyboru złego!
  Tym jesteś! Kim chcesz być ?

 17. MasaKalambura 28.03.2022 21:52

  Czy dwa dodatnie punkty dają cztery minusy? czy osiem? czy dwanaście?

  Robot zombi człekiem być przestaje.
  Nie żyje już, lecz że żyje udaje.
  Że jest, mimo odejścia już godziny
  wyjścia w dalekie krainy.

  Człek i zombi, trzeci punkt widzenia
  jak działa? niszczy, przeklina, zjada, zabiera
  Mówię, jednym on z robotem, martwi fizyką,
  jedni i tacy sami są. Nie śnią i nie zasną, bo śpią.

  Znikną. Znikną…

 18. MasaKalambura 28.03.2022 23:32

  Doktor Who,

  Zastanawiałem się nad twoją prośbą, i skoro nie wskazałeś, gdzie nastręczam ludzi do obozów szkoleniowych z użycia broni w celach śmiercionośnych…

  Przekonywanie do wojny ma dwa aspekty
  1. przekonywanie do idei, że wojna trwa
  2. przekonywanie do idei udziału w konflikcie zbrojnym,
  3. i 4. przekonywanie ludzi do idei śmierci człowieka oraz do śmierci w wyniku wojny – to kolejne dwa w parze z parą 1. i 2.

  1. Wojna trwa i jest to stwierdzenie oczywiste na planecie Ziemia jako całości i na wybranych jej fragmentach lub względem wybranych przeciwników.
  2. Ludzie posługujący się Językiem Polskim na terenach etnicznie polskich w obrębie Rzeczpospolitej Polskiej nie biorą udziału w konflikcie zbrojnym i w przeważającej większości nie chcą brać w nim udziału, bo może to być wojna międzynarodowa. A Einstein ostrzegał: po III-ciej IV będzie na kamienie i kije. Natomiast już poza obszarem III Rzeczpospolitej ale na terenach I-wszej i II-giej już tak.
  3. Losem człowieka jest śmierć. Jest nieuniknionym wydarzeniem dla wszystkich wywodzących się z łona matek i ich pochodnych. Granica biblijna to 120 lat księżycowych – ok 111 lat słonecznych.
  4. Śmierć w wyniku wojny III światowej najprawdopodobniej przyjść może z powodu użycia licznych i rozpowszechnionych broni planetarnych – atom, chemia, biologia. Lub, jeśli to wojna kosmiczna, od broni terminalnych układów słonecznych lub całych galaktyk, lub zbiorów galaktyk.

  Jeśli jesteśmy świadkami tej III-ciej, z pewnością skończy się ona śmiercią przywódców jednej albo kilku jej stron, możliwe też, że w licznym towarzystwie ich poddanych, obywateli czy niewolników. cywili wojsk i służb. Przekonywanie do brania udziału w istniejącym konflikcie globalnym jest bezsensowne. Jeśli trwa, bierzemy w nim udział. Jeśli to wojna lokalna – nie.

  Jeśli bierzemy zaś udział mimowolny w szerszym konflikcie układów słonecznych lub galaktyk, to zgodnie z zasadą “Ciemnego lasu” ciszej idziesz, dalej zajdziesz. Bo jesteśmy zupełnie bezbronni na tym froncie fizycznie. Zaś duchowo mamy mechanizmy pozwalające przetrwać a nawet wygrać konflikt. Dobra ze złem. Światła i ciemności. Lub innego aspektu dwóch różnych twarzy, zupełnie odmiennych istot. Nie będących Jednym.

 19. MasaKalambura 29.03.2022 11:03

  Dziękuje za punkty. Weles jest obiektem zupełnie ode mnie niezależnym.

 20. MasaKalambura 29.03.2022 12:51

  Cóż, odpowiem Sienkiewiczem: “Jam to, nie chwaląc się, sprawił.”

 21. MasaKalambura 29.03.2022 19:17

  Już dorobiłem się podejrzeń o bycie grupą wpływu, jakąś operacją kontroli, a dziś SI.

  Homo sum… Zwykły ze mnie facet.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.