Ukrainiec zniszczył mieszkanie. Wyrzucał przedmioty przez okno

Opublikowano: 22.09.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1605

Zakrwawiony nagi mężczyzna wyrzucił przez balkon zlew, piekarnik, pralkę, lodówkę, a nawet wannę, po czym zaczął uciekać. Po tym jak ukrainiec zniszczył mieszkanie został złapany przez policję. O środowym zdarzeniu w Krakowie informuje portal Interia.pl. Zdaniem rzecznika małopolskiej policji mł. insp. Sebastiana Glenia, mężczyzna zachowywał się irracjonalnie.

https://www.youtube.com/watch?v=GCgWz_km88c

Do zdarzenia doszło na osiedlu Kliny na południu Krakowa. Mieszkanie na parterze w jednym z bloków zostało doszczętnie zdemolowane. Jak pokazuje nagranie wideo rzeczywiście, przed budynkiem znajdują się wyrzucone z mieszkania rzeczy: zlew, krzesła, szafka, piekarnik, a nawet pralka i wanna. Ponadto Ukrainiec zniszczył mieszkanie i w irracjonalny sposób przebywał wokół miejsca przestępstwa.

Portal Interia.pl postanowił odpowiedzieć na zapytania czytelników. O bulwersującą sprawę redaktorzy zapytali się rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia. „O godzinie 6 otrzymaliśmy zgłoszenie od pracownika ochrony osiedla o awanturującym się obywatelu Ukrainy biegającym nago, który niszczy wyposażenie budynku. Na miejscu zastano zgłaszającego, który oświadczył, że Ukrainiec uszkodził wyposażenie mieszkania” – przekazał mediom mł. insp. Sebastian Gleń.

Jak się okazało mężczyznę udało się odnaleźć całkiem niedaleko, w rejonie budynku. Ponadto według ustaleń portalu Ukrainiec był także zakrwawiony. Jednak ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sam pociął sobie dłonie oraz plecy. Zatrzymany został zabrany w asyście policji do szpitala. Jego zachowanie może mieć związek z problemami psychicznymi.

Sprawa wzbudziła jeszcze większe emocje ze względu na fakt, że do zdarzenia doszło w blokach, które w ramach programu Mieszkanie+ wybudował Polski Fundusz Rozwojowy, a po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, część mieszkań przekazał dla uchodźców. Decyzja o udostępnieniu nieruchomości była tymczasowa, ponieważ mieszkania ostatecznie mają trafić do osób objętych programem Mieszkanie+. Dlatego do końca września ok. 500 osób będzie musiało się z nich wyprowadzić, a poszczególne lokale zostaną przywrócone do pierwotnego stanu.

„Okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy na miejscu, są oburzeni. Zwracają uwagę, że uchodźcy zamiast dbać o lokale, dewastują je. W podobnym tonie na lokalnych grupach w mediach społecznościowych wypowiada się część użytkowników” – piszą dziennikarze Interii.pl.

„W tej chwili przeważająca większość mieszkańców podjęła decyzję w sprawie nowego zakwaterowania i wyprowadziła się lub wyprowadzi z osiedla w najbliższych dniach” – wytłumaczyła Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju dodając, że zatrzymany mężczyzna nie był pod opieką fundacji.

Sprawa została zgłoszona policji, a „dalsze kroki w tej sprawie zostaną podjęte przez odpowiednie służby”.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Interia.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

25

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.