Ukrainiec co dziesiątym mieszkańcem Wrocławia

Opublikowano: 22.04.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 339

Dane zgromadzone w raporcie „Diagnoza Wrocławia” mówią o obecności od 51 do 64 tysięcy Ukraińców we Wrocławiu, a więc co dziesiąty mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska jest Ukraińcem. Autorzy dokumentu widzą w imigracji pozytywne zjawisko, dlatego uważają, iż miejskie władze powinny wspierać ukraińską kulturę we Wrocławiu i kontynuować kampanię przeciwko polskiemu nacjonalizmowi.

Raport „Diagnoza Wrocławia” został przygotowany przez Krzysztofa i Marka Karabonów, którzy opierali się na danych wrocławskiego Urzędu Statystycznego. Wynika z niego, że co dziesiąty mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska jest Ukraińcem, tak więc w mieście przebywa ich od 51 do 64 tys. Najczęściej podejmują się oni prac w pubach, restauracjach, obiektach sportowych call center, agencjach ochrony i w ekipach sprzątających. Ogółem według lokalnego urzędu pracy, w zeszłym roku o pozwolenie na pracę w województwie dolnośląskim ubiegało się 120 tys. Ukraińców, z czego połowa w największym mieście regionu.

Autorzy wyżej wspomnianego dokumentu uważają ukraińską imigrację za zjawisko pozytywne dla gospodarki Wrocławia, dlatego chcą jeszcze bardziej zwiększyć liczbę przybyszy zza wschodniej granicy. Jednocześnie chcą oni wspierać działalność kulturalną Ukraińców w mieście, a przy tym domagają się kontynuowania miejskich kampanii wymierzonych w polskich nacjonalistów. W listopadzie ubiegłego roku prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz mówił o tym, iż „nienawidzi pieprzonych nacjonalistów”, zaś na przestrzeni lat wielokrotnie używał swojego urzędu do zwalczania przeciwników politycznych.

Na podstawie: GazetaWroclawska.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Waldorfus
Użytkownik

„Strzeżonego Pan Bóg strzeże”

Zamykajcie dobrze domy, i garaże, na klucz; pozakładajcie nowe zamki; waszych kobiet i dzieci nie wypuszczajcie bez opieki, samych na ulicę. Polska władza PiS, na razie swoich funkcjonariuszy nie potrafi, i nie chce – bo uważa że już wszystko jest zrobione – dopilnować: https://wolnemedia.net/tusk-zeznawal-w-prokuraturze/#comment-209433
– a co dopiero taki motłoch, który niebawem zacznie tu pyskować i nas — Polaków — przestawiać.

8pasanger
Użytkownik

Nie dajmy się nabierać na nacjonalistyczną propagandę.Korporacje i miliarderzy koszą niesamowite zyski na zatrudnianiu migrantów na czarno lub na kiepskich warunkach.Wskazują też od razu kozła ofiarnego migrantów.Robią tak wobec Polaków w UK a Ukraińców w Polsce.Robili tak i robią dalej wobec Algierczyków(i nie tylko) we Francji.
https://wolnemedia.net/imigracyjny-produkt-wolnorynkowej-prawicy/
Pilnujcie prawa pracy!!!Zgłaszajcie do PIP i ZUS,nagłaśniajcie w mediach gdy dowiadujecie się, że zatrudniają gdzieś poniżej stawek.Neoliberałowie nie dali rady zrobić porządnej wojny FR-Ukraina ale USA chętnie osłabi UE konfliktem Ukraina-Polska.
https://oko.press/__trashed-12/
http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=16063
Zobaczcie jak ,,Daily Mail” szczuje na Polaków:
http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/art/4083637,polak-w-anglii-chlopak-do-bicia,id,t.html
A wszystko po to by korporacje i pracodawcy mogły obniżać pensje albo chociaż nominalnie ich nie podnosić.Kiedyś mówili: nie podoba się na twoje miejsce czeka 10 innych.Teraz mówią: na twoje miejsce czeka 10 Ukraińców….
https://www.youtube.com/watch?v=UT-s_5Rqh5s