Ukraińcy znowu masowo przyjeżdżają do Polski

Opublikowano: 04.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 762

Jeszcze w kwietniu liczba ukraińskich imigrantów przekraczających polską granicę wyniosła około 34 tysięcy osób. W ubiegłym miesiącu wzrost był prawie trzykrotny, ponieważ do Polski przyjechało blisko 94 tysiące obywateli Ukrainy. Jednocześnie polska dyplomacja podjęła już rozmowy z ukraińskimi władzami, aby ułatwić imigrantom możliwość przekraczania polskiej granicy.

„Rzeczpospolita” powołuje się w tej kwestii na dane uzyskane od Komendy Głównej Straży Granicznej. Z jej statystyk wynika, że w kwietniu do Polski przyjechało około 34 tys. Ukraińców, ale już w maju było ich blisko 94 tys. Dane te potwierdzają także agencje zatrudnienia zajmujące się ściąganiem Ukraińców do naszego kraju. Personnel Service twierdzi chociażby, że w branżach logistycznej i rolno-spożywczej widoczny jest wzrost zapotrzebowania na imigrantów nawet o 20 proc.

Zdaniem przedstawicieli takich firm w Polsce w tej chwili pracuje jednak mniej Ukraińców niż przed rokiem. Nie podają one co prawda źródła swoich danych, ale różnica ma dotyczyć 300-400 tys. osób. Ma to być głównie związane z powrotami Ukraińców do ojczyzny na samym początku pandemii koronawirusa.

Co więcej, do Polski ma przyjechać jeszcze więcej Ukraińców. W ubiegłym tygodniu na lotnisku w Warszawie wylądował pierwszy ukraiński samolot z pracownikami na pokładzie, a agencje zatrudnienia zapowiadają wysłanie kolejnych transportów. Podczas rozmowy wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy Wasyla Bodnara z ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim ustalono z kolei, że oba państwa wprowadzą zasady łatwiejszego przekraczania granicy przez ukraińskich pracowników.

Na podstawie: Rp.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o