Ukraińcy znowu masowo przyjeżdżają do Polski

Opublikowano: 04.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 651

Jeszcze w kwietniu liczba ukraińskich imigrantów przekraczających polską granicę wyniosła około 34 tysięcy osób. W ubiegłym miesiącu wzrost był prawie trzykrotny, ponieważ do Polski przyjechało blisko 94 tysiące obywateli Ukrainy. Jednocześnie polska dyplomacja podjęła już rozmowy z ukraińskimi władzami, aby ułatwić imigrantom możliwość przekraczania polskiej granicy.

„Rzeczpospolita” powołuje się w tej kwestii na dane uzyskane od Komendy Głównej Straży Granicznej. Z jej statystyk wynika, że w kwietniu do Polski przyjechało około 34 tys. Ukraińców, ale już w maju było ich blisko 94 tys. Dane te potwierdzają także agencje zatrudnienia zajmujące się ściąganiem Ukraińców do naszego kraju. Personnel Service twierdzi chociażby, że w branżach logistycznej i rolno-spożywczej widoczny jest wzrost zapotrzebowania na imigrantów nawet o 20 proc.

Zdaniem przedstawicieli takich firm w Polsce w tej chwili pracuje jednak mniej Ukraińców niż przed rokiem. Nie podają one co prawda źródła swoich danych, ale różnica ma dotyczyć 300-400 tys. osób. Ma to być głównie związane z powrotami Ukraińców do ojczyzny na samym początku pandemii koronawirusa.

Co więcej, do Polski ma przyjechać jeszcze więcej Ukraińców. W ubiegłym tygodniu na lotnisku w Warszawie wylądował pierwszy ukraiński samolot z pracownikami na pokładzie, a agencje zatrudnienia zapowiadają wysłanie kolejnych transportów. Podczas rozmowy wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy Wasyla Bodnara z ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim ustalono z kolei, że oba państwa wprowadzą zasady łatwiejszego przekraczania granicy przez ukraińskich pracowników.

Na podstawie: Rp.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.