Ukraińcy zajmują kierownicze stanowiska

Opublikowano: 21.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 32

Rośnie liczba ukraińskich imigrantów zajmujących wysokie stanowiska kierownicze w firmach funkcjonujących na terenie naszego kraju. Co jednak najbardziej niepokojące, Ukraińcy pełnią funkcje kierownicze nie tylko w sektorze prywatnym, lecz również w polskich urzędach publicznych.

Po raz kolejny w ostatnim czasie wzrosła liczba pozwoleń na pracę wydawanych Ukraińcom. W pierwszym półroczu ubiegłego roku przyznano ich około 110 tys., podczas gdy w analogicznym okresie bieżącego roku było ich już blisko 162 tys. Przedstawiciele agencji zatrudnienia podkreślają przy tym, że zainteresowanie imigrantami ze strony polskiego biznesu w ogóle się nie zmniejsza.

Zwiększa się z kolei liczba ukraińskich imigrantów, którzy przyjeżdżają do Polski wykonywać nie proste prace niewymagające niemal żadnych kwalifikacji, ale zaczynają obejmować kierownicze stanowiska. Z danych wynika, że przybysze zza naszej wschodniej granicy nie pracują już tylko w sektorze prywatnym, stąd pełnią też funkcje przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników.

Jeśli chodzi o stanowiska wymagające wyższych kwalifikacji wzrost jest coraz bardziej widoczny. W pierwszym półroczu bieżącego roku w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku liczba zezwoleń dla urzędników wzrosła z 263 do 404 zezwoleń, specjalistów z 1670 do 2235 zezwoleń, zaś pracowników zawodów medycznych z 86 do 101. Ponadto ściągamy z Ukrainy więcej nauczycieli, ponieważ wydano 86 zezwoleń w porównaniu do 60 w ubiegłym roku.

Na podstawie: Bankier.pl, PB.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o